środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Pływacy świętowali na zawodach 10-lecie Jedynki Elbląg

2014-10-05 18:22:32 (ost. akt: 2014-10-05 15:32:05)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Ponad 200 pływaków wystartowało w zawodach organizowanych z okazji 10-lecia Uczniowskiego Klubu Pływackiego Jedynka Elbląg. Jubileuszowe zawody odbyły się na elbląskim basenie w sobotę (4 października).

Historia elbląskiego klubu (materiał ze strony internetowej UKS Jedynka)

Klub powstał w 2004 r. z inicjatywy sympatyków pływania – rodziców i trenerów oraz dzięki przychylności Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu przy ul. Daszyńskiego 1.

Pierwszym prezesem pełniącym swoje obowiązki sumiennie i z oddaniem przez prawie 7 lat był Krzysztof Niemidomski. Wciąż wspiera klub swoją wiedzą i doświadczeniem. W 2011 roku nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa. Funkcję tę do dnia dzisiejszego pełni Sylwia Domżalska.

W ciągu 10 lat współpracowało z klubem wielu trenerów, którzy wspierali swoją wiedzą i doświadczeniem młodych adeptów pływani, m.in. Tomasz Mizerski, Grzegorz Witt. Niektórzy z nich w dalszym ciągu są dla dzieci i młodzieży zrzeszonej w klubie nie tylko trenerami i opiekunami, ale też autorytetami, doradcami oraz mistrzami w swojej dziedzinie i w codziennej postawie. Należą do nich Mirosław Radomski, Tomasz Wysocki i Krzysztof Kluge. W pracy szkoleniowej trenerów wspierają także panie Marta Wojtaś, Agnieszka Kwiatkowska oraz nasz były zawodnik, pan Robert Karaś.

10 - lecie klubu to okres licznych wspomnień dla obecnych, a zwłaszcza byłych zawodników klubu. Było ich wielu i większość z nich zaczynało swoją przygodę z pływaniem w wieku 6 - 7 lat od nauki pływania. Zabawy w wodzie pod okiem wspaniałych trenerów spowodowały, że połknęli bakcyla i rozpoczęli systematyczne treningi, udział w zawodach, przyszły pierwsze sukcesy, zwycięstwa i medale. A jest się czym pochwalić: medale i rekordy Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego, finały i medale Mistrzostw Polski 14, 15 i 16-latków, które zdobywali: Sebastian Karaś, Sebastian Towarek, Paweł Witkowski, Maciej Pasieczny, Krzysztof Parasiak, Magdalena Deleżuch i Wiktoria Bieńkowska, której rekord Polski ustanowiony w 2009 roku na dystansie 200 m stylem klasycznym na basenie 50-metrowym nie został pobity do dnia dzisiejszego.

Obecnie trenujący w klubie młodzi zawodnicy zostali powołani do Kadry Wojewódzkiej Młodzików – Wiktoria Domżalska, Natalia Cherek, Karolina Tylkie, a do rezerwy Dominik Godlewski. Natomiast do Kadry Narodowej B w pływaniu powołanie otrzymał Sebastian Nieroński. Wielu naszych pływaków zdobywało indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych, jak również przyczyniali się do zdobywania licznych pucharów dla klubu.
Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zx #1500483 | 159.205.*.* 5 paź 2014 19:33

    Miałem na ten dzień pływanie w ramach Uniwersytetu trzeciego wieku,- zapłacone... Bez komentarza.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)