Porażka Mebli Wójcik po fatalnej drugiej połowie

2014-10-05 16:38:46(ost. akt: 2014-10-05 16:09:48)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Elbląscy szczypiorniści przed własną publicznością przegrali w sobotę z beniaminkiem z Warszawy 25:28. Choć w pierwszej części spotkania prowadzili nawet sześcioma bramkami (9:3), w drugiej odsłonie popełniali za dużo błędów w obronie i ofensywie, za co zostali ukarani porażką. Dla Warszawianki było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie.
Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Prezes elbląskiego klubu Leszek Wójcik oraz dyrektor Krzysztof Święcicki podziękowali za dotychczasową ponad 35-letnią pracę Jerzemu Kruszewskiemu. Dotychczasowy kierownik drużyny otrzymał grawerton.

Jeśli chodzi o samo spotkanie, to Meblarzy należy pochwalić tylko za grę w pierwszej połowie. Już po 2. min prowadzili 2:0 po bramkach Marcina Szopy i Oskara Serpiny. Nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, szybko zdobywali teren, a że byli przy tym skuteczni i bardzo dobrze bronił Marcin Głębocki już po kwadransie było 9:3 dla nich. Do szatni schodzili zasłużenie prowadząc pięcioma bramkami.

Po przerwie kibice zobaczyli zupełnie inną drużynę. Gospodarze, chyba zbyt pewni swego, zaczęli popełniać kardynalne błędy i to nie tylko w obronie, ale także i w ataku. Błędy, rzuty z nieprzygotowanych pozycji, nie dokładne podania, straty piłki, zaczęli wykorzystywać rywale. W 54. min wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu (24:23) i nie oddali już go do końca. Taka porażka dla elbląskiej drużyny to wstyd. Tego pojedynku kibice na pewno nie będą mile wspominać. Czas zacząć w końcu wygrywać. Na dobre wyniki nie tylko czekają kibice, ale także sami działacze i sponsorzy.