Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Gala z okazji Dni Papieskich w Elblągu. Nagroda Tuus dla biskupa Wojtkowskiego

2014-10-10 14:31:00 (ost. akt: 2014-10-10 15:49:27)
Podczas czwartkowej gali wystąpił Stanisław Soyka

Podczas czwartkowej gali wystąpił Stanisław Soyka

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Po raz czternasty obchodzimy Dni Papieskie. W Elblągu uroczysta gala z tej okazji odbyła się w miniony czwartek. W jej trakcie ogłoszono nazwisko laureata elbląskiej nagrody "Tuus", a został nim biskup Julian Wojtkowski. Pięknym zwieńczeniem tego wieczoru był koncert „Janowi Pawłowi II - Stanisław Soyka”.

Czwartkowa (09.10) gala z okazji Dni Papieskich odbyła się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. W jej trakcie poznaliśmy laureata, przyznanej po raz ósmy, elbląskiej nagrody „Tuus”. Kapituła nagrody przyznała ją w tym roku za znaczące dokonania biskupowi Julianowi Wojtkowskiemu, który m.in. przetłumaczył z języka łacińskiego na polski pisma błogosławionej Doroty z Mątów.
— To ważny wkład w kulturę polską — podkreślał podczas gali biskup elbląski Jacek Jezierski.
— Staremu człowiekowi bardzo potrzebne jest poczucie, że jeszcze do czegoś się nadaje, że jeszcze coś może dać społeczeństwu — powiedział na scenie bp Julian Wojtkowski. — Teraz kończę przekład trzeciej i czwartej sentencji „O źródłach teologii”. Wieczorami pomagam w bibliotece seminaryjnej w Olsztynie.

Kapituła nagrody przyznała także cztery wyróżnienia, które otrzymali: Krystyna Grzybicka (oddana pracy na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi), Wojciech Kaczorowski (prezes firmy budowlanej w Kwidzynie), ruch Wiara i Światło oraz Celina Orych (nauczycielka w Zespole Szkół Gospodarczych).
— Od samego początku kocham swoją pracę — mówi jedna z wyróżnionych Krystyna Grzybicka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej, która od 34 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. — Służę osobom skrzywdzonym przez los, często wykluczonym. To jest moje powołanie. Nie wyobrażam sobie innej pracy. Największą radość daje mi bycie z ludźmi, ich uśmiech, ich serce. Niejednokrotnie osoby, którymi się opiekuję, mówią do mnie - mama. To jest najwyższy zaszczyt. Bardzo mnie to cieszy i daje siłę do dalszej pracy, do tego, żeby troszczyć się o nich, walczyć o nich.
Galę zwieńczył koncert „Janowi Pawłowi II - Stanisław Soyka”, w którym oprócz samego artysty wzięła udział także Elbląska Orkiestra Kameralna.
kr


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB