2014-10-11 20:01:27(ost. akt: 2014-10-16 15:40:47)
Kinga Grzyb

Kinga Grzyb

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zajęła drugie miejsce w zakończonym w sobotę turnieju Croatia Cup. Osiem bramek dla biało-czerwonych rzuciła lewoskrzydłowa Startu Elbląg Kinga Grzyb.
Turniej w chorwackiej miejscowości Umag rozpoczął się w czwartek. Polskie piłkarki ręczne na początek przegrały z Chorwacją 24:33 (13:13). Dwie bramki w tym spotkaniu rzuciła zawodniczka elbląskiego Startu Kinga Grzyb. W kolejnych dniach było już lepiej. Drużyna Kima Rasmussena pokonała kolejno: Serbię 27:25 (17:15) oraz Niemcy 33:24 (14:12). Lewoskrzydłowa Startu rzuciła w tych pojedynkach po 3 bramki.
Reprezentacja Polski przygotowuje się do tegorocznych mistrzostw Europy, które w grudniu odbędą się na Węgrzech i Chorwacji.
Pozostałe wyniki turnieju w Umag: Niemcy – Serbia 25:25 (13:13), Chorwacja - Niemcy 20:26 (10:10), Chorwacja – Serbia 31:26 (17:12).