środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Dzisiaj rozpoczyna się XV Baltic Cup

2014-10-17 11:12:00 (ost. akt: 2014-10-17 11:47:09)

Taneczne show mistrzów Polski boogie woogie, popisowy występ elbląskiej formacji, a przede wszystkim turniejowe zmagania par z całego świata. To wszystko tylko na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Baltic Cup, który rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do niedzieli.

Do Elbląga przyjadą tancerze z całego świata. Nie zabraknie par m.in. z Włoch, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Estonii, Finlandii, Izraela, a nawet dalekich Chin. Elbląg będą reprezentowali tancerze Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

Trzydniowe święto tańca
15. edycja Baltic Cup będzie bogata w atrakcje. W piątek od godz. 14 w kombinacji 10 tańców będą zmagali się juniorzy. Tak rozpocznie się trzydniowe święto tańca w Elblągu. W sobotę i niedzielę od godz. 10 będzie można oglądać turniejowe występy dorosłych par. A będzie na co popatrzeć. Tancerze z całego świata dadzą popis swych umiejętności w rankingowym turnieju WDSF Word Open Standard. Rozegrany zostanie także turniej WDSF International Open Latin. Najlepsze pary będzie można oglądać podczas gali finałowej. W sobotę i niedzielę finałowe pary będą tańczyły do muzyki na żywo. Zagrają im muzycy Filharmonii z Grodna wraz z solistami.

Mistrzowie boogie woogie
Podczas Baltic Cup nie zabraknie także popisowych występów w wykonaniu mistrzów. W sobotę będzie można obejrzeć taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów boogie woogie. Para ta odnosi sukcesy nie tylko na polskich parkietach, ale także na arenie międzynarodowej. Mają na swoim koncie tytuły mistrzów Polski i wicemistrzów świata, a w światowym rankingu aktualnie znajdują się na czwartym miejscu.
— Po raz pierwszy wystąpią w Elblągu, po raz pierwszy na Baltic Cup. Takiego pokazu jeszcze na festiwalu nie mieliśmy — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które jest organizatorem Baltic Cup. — Taniec boogie woogie jest bardzo dynamiczny, bogaty w podnoszenia i elementy akrobatyczne. Występy rodzeństwa Cherubińskich, które jest najlepszą polską parą w tym stylu, są niezwykle widowiskowe i nagradzane owacjami na stojąco.

Dwie wystawy
Z pewnością burzą oklasków publiczność nagrodzi również występ elbląskiej formacji, która wystąpi z pokazem podczas Baltic Cup. Podczas festiwalu będzie można także oglądać dwie wystawy w Centrum Sportowo-Biznesowym. Pierwsza będzie zdjęciową podróżą przez dotychczasowe 14 lat Baltic Cup, a druga została przygotowana z okazji 20-lecia elbląskich formacji tanecznych.
Bilet na trybuny kosztuje 30 zł, a miejsce przy stoliku w piątek 60 zł, a w sobotę i niedzielę po 80 zł. Bilety do nabycia w kasie Światowida lub przez stronę internetową www.swiatowid.elblag.pl

Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Stowarzyszenie Jantar, Federacja Tańca Sportowego oraz Word Dance Sport Federation. Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy pomocy finansowej miasta Elbląg. Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa Lotos.

Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA, Drukarnia OPEGIEKA, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Giełda Elbląska, Producent Galanterii Skórzanej Paters, Szkło i Witraże Pujan, Auto Postek Multidealer, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima, PAWO Sp. z o.o., Margo Deweloper, Zakład Sprzątania Wnętrz MOP 83.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB