Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Napisali do nas. Odkrywali tajemnice recyklingu

2014-10-16 09:13:43 (ost. akt: 2014-10-16 09:39:04)

Autor zdjęcia: arch. SP 11

Piękny, choć pochmurny wtorkowy dzień 14 października klasa IV c Szkoły Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 postanowiła spędzić z wizytą w Zakładzie Utylizacji Odpadów.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania nas przez p. Martę, która do końca naszej wizyty była nam gospodarzem i przewodnikiem po zakątkach zakładu. Następnie każdy z uczestników mógł pochwalić się tym co już wie na temat segregacji odpadów oraz ich przetwarzania. Okazało się, iż nasza wiedza jest całkiem spora, a wszystkich dodatkowych informacji dostarczyły nam filmy oraz ciekawe opowieści p. Marty.
Przyszedł i czas na zabawę, klasa podzielona została na grupy i na mega dużej grze planszowej walczyła o zwycięstwo odpowiadając na pytania dotyczące recyklingu. Po tych zmaganiach każdy miał okazję sprawdzić czy wie, które odpady trafiają do pojemników o różnych kolorach.

Na koniec naszej wizyty nie zabrakło zwiedzania Zakładu. Uczniowie zostali zapoznani z drogą jaką poruszają się śmieci, aż do ich przetworzenia oraz czasem rozkładu poszczególnych odpadów. Pragniemy z całego serca podziękować Zakładowi Utylizacji Odpadów za super ciekawą lekcję i możliwość oglądania procesów recyklingowych z bliska. Dziękujemy również Pani Marcie za cierpliwość i okazaną serdeczność, a naszych kolegów i koleżanki zachęcamy do wzięcia udziału w takiej lekcji.
Klasa IVc i opiekunowie


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB