Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Jadzia kontra Alchim. W piątek bitwa na rysunki

2014-10-21 16:20:44 (ost. akt: 2014-10-21 13:24:36)
Najbliższa bitwa na rysunki odbędzie się w ten piątek

Najbliższa bitwa na rysunki odbędzie się w ten piątek

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Kolejna odsłona Grafataku, czyli bitwy na rysunki, odbędzie się już w najbliższy piątek w klubie Mjazzga przy ul. Kowalskiej w Elblągu. Zmierzą się Jadzia oraz Alchim. Początek o godz. 20.

Organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? bitwa na rysunki Grafatak cieszy się coraz większą popularnością. W najbliższy piątek (24.10) w klubie Mjazzga odbędzie się przedostatnia tegoroczna edycja Grafataku, podczas której zwyciężczyni poprzedniego starcia, Jadzia, skonfrontuje swoje umiejętności z pretendującym do miana zwycięzcy Alchimem. Początek o godz. 20.

Grafatak to bitwa na rysunki. Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? organizuje rodzaj pojedynku, podczas którego dwie osoby w ciągu trzech godzin w sposób artystyczny (malarstwo, grafika, rysunek) interpretują wybrany, z zaproponowanych wcześniej pięciu, jeden temat.
Kto, zdaniem zgromadzonej i głosującej na koniec publiczności, zrobi to lepiej, otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł oraz prawo do uczestnictwa w następnej edycji imprezy.

Imprezy odbywają się w plenerze (latem) lub w klubie Mjazzga przy ul. Kowalskiej. Podczas pojedynków muzycznie imprezę wspomaga DJ Jawor, a członkowie SK Co Jest? zajmują czas publiczności wymyślanymi naprędce konkursami i niekończącymi się monologami kierownika obiektu. Atmosfera podczas graficznych starć jest więcej niż sielska, o czym świadczyć może stale rosnące zainteresowanie imprezą.

W ubiegłej odsłonie Jadzia pokonała zwyciężczynię poprzednich dwóch edycji, Edzię, i tym samym przeszła do październikowego starcia grafatakowego, w którym zmierzy się na pędzle i wyobraźnie z Alchimem.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB