Na inaugurację ligi tenisa wygrywali faworyci

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Rozpoczęła się czwarta edycja rozgrywek w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W dwóch pierwszych kolejkach bardzo dobrze zaprezentowały drużyny, które w poprzednim sezonie znalazły się na podium.
Od mocnego uderzenia nowy sezon ALTS rozpoczęli trzykrotni triumfatorzy tych rozgrywek. Tenisiści Old Masters na inaugurację zmierzyli się z ekipą Kamikaze. Spotkanie zakończyło się gładką wygraną obrońcy mistrzowskiego tytułu, który w całym meczu stracił zaledwie jednego seta. Nieco trudniej było w drugim pojedynku, gdzie na przeciw stołu stanęli Pasłęczanie. Wprawdzie także i tym razem mecz zakończył się wygraną 3:0, jednak rywale zdołali urwać trzy sety.

Z kompletem dwóch zwycięstw nowy sezon rozpoczęła także drużyna JaRo Zatorze. Trzecia ekipa poprzednich rozgrywek na inaugurację zmierzyła się z Pasłęczanami. Na pierwszym stole Roman Grudzień spotkał się z Mirosławem Stefanowiczem i był to jedyny pojedynek w którym JaRo straciło seta. W kolejnym pojedynku singlowym, a także w grze podwójnej JaRo ograło rywali po 3:0. Trudniejsze zadanie czekało ich w drugiej kolejce, w której zmierzyli się z Rekrutami. Mecz rozpoczął się po myśli JaRo, a na pierwszym stole Waldemar Gołąb ograł Ryszarda Kowala 3:1.

Problemy zaczęły się w drugim pojedynku, gdzie na przeciw siebie stanęli Wiesław Grzyb i Leszek Kosiacki. Pierwszego seta zdecydowanie wygrał Grzyb 11:5, ale to okazało się za mało, na dobrze tego dnia dysponowanego rywala. Trzy kolejne sety padły łupem Kosiackiego, który wygrał tę partię 3:1 i w meczu doprowadził do remisu. Przegrana zmobilizowała ekipę JaRo Zatorze, która grę mieszaną jak i kolejny pojedynek singlowy rozstrzygnęła na swoją korzyść i całe spotkanie wygrała 3:1.

Jeśli nie jednym z najciekawszych, to na pewno najbardziej wyrównanym pojedynkiem, było spotkanie w którym ESK Nestora zmierzył się z Tsunami. Mecz ostatecznie zakończył się minimalną wygraną tych drugich, ale losy pojedynku ważyły się niemal do ostatnich piłek. Już pierwszy pojedynek pomiędzy Sylwestrem Glinieckim a Wiktorem Lewandowskim pokazał, że obie ekipy będą do końca walczyły o każdy punkt. Pięciosetowy pojedynek zakończył się wygraną Lewandowskiego. Na drugim stole takich emocji już nie było. Tadeusz Piasecki ograł 3:0 Jana Piotrowskiego wyrównując stan meczu na 1:1. Tenisiści ESK Nestora okazali się lepsi także w grze podwójnej i po trzech partiach prowadzili 2:1. Jak się później okazało, były to ich ostatnie punkty w tym meczu. W dwóch ostatnich grach górą byli już tenisiści Tsunami. Swoje partie, po 3:1 wygrali Piotrowski i Lewandowski, co ostatecznie dało im zwycięstwo w całym meczu 3:2.