Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wkrótce premiera filmu o Rafale Wilku, mistrzu paraolimpijskim

2014-10-28 18:40:00 (ost. akt: 2014-10-28 18:59:24)
Rafał Wilk

Rafał Wilk

Autor zdjęcia: Robert Szaj

Rafał Wilk był obiecującym żużlowcem, gdy uległ wypadkowi i stracił władzę w nogach. Takie wydarzenie najczęściej oznacza koniec kariery. Młody sportowiec nie poddał się i sześć lat później sięgnął po złoto. O jego sile, odwadze i pasji opowiada film "Rafał Wilk - Człowiek ze stali". Elblążanie zobaczą go 4 listopada. Od lewej: Robert Szaj i Michał Juszczakiewicz— Rafał Wilk to paraolimpijski mistrz w kolarstwie szosowym. Pomysł nakręcenia filmu o nim zrodził się w 2012 roku, w momencie gdy przekroczył metę i zdobył pierwszy złoty medal podczas igrzysk w Londynie — mówi Robert Szaj, pomysłodawca i współautor scenariusza. — Choć do Londynu nie jechał jako faworyt, z ogromną swobodą, aż dwukrotnie zajął tam pierwsze miejsce. Swoją świetną formę Wilk potwierdził w 2013 i 2014 roku zdobywając złote medale na kolarskich mistrzostwach świata.

Rafał kocha sport. Jeszcze przed wypadkiem nie tylko uprawiał żużel, świetnie radził sobie na nartach, latał na paralotni nad Bieszczadami i Alpami. 

— To człowiek, który od początku swojej kariery mierzył się z z sytuacjami ekstremalnymi, człowiek gotowy na każde wyzwanie — mówi Michał Juszczakiewicz, reżyser filmu. — Rafał jednak jest nie tylko sportowcem. Prowadzi również własną fundację. Spotyka się i rozmawia z osobami, które uległy ciężkim wypadkom, są w depresji. On sam jest przykładem w jaki sposób można wyrwać się z depresji. Zresztą w filmie, ten trudny temat jest kilkakrotnie poruszany.


Autorzy "Człowieka ze Stali" przyznają jednak, że obraz nie jest wiwisekcją znanego sportowca, próbą wyrwania informacji o życiu prywatnym, tragedii. Nie o to chodziło.

— Chcieliśmy przybliżyć tą niezwykłą postać. Wydaje się, że będzie to również idealny materiał edukacyjny. Rafał jest człowiekiem pełnym poczucia humoru i energii, którą wręcz zaraża. Spotykając go trudno uwierzyć, że jest to człowiek tak głęboko doświadczony przez los — dodaje Michał Juszczakiewicz.Premiera filmu "Rafał Wilk - Człowiek ze Stali" odbędzie się w kinie Światowid, 4 listopada o godzinie 18. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, za okazaniem wejściówki. Te można odebrać w kinie Światowid. Liczba miejsc jest ograniczona. Gościem specjalnym pokazu będzie bohater filmu - Rafał Wilk.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB