Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Lucas pomoże w ratowaniu życia

2014-11-03 14:58:00 (ost. akt: 2014-11-03 14:59:37)

Autor zdjęcia: archiwum szpitala wojewódzkiego


Siedem urządzeń do automatycznego, nieinwazyjnego masażu serca (Lucas 2) trafiło właśnie do Działu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. 


— Zespoły ratownictwa medycznego nie muszą się już martwić o uzyskanie właściwego tempa, głębokości lub pełnego zwolnienia ucisku klatki piersiowej. Urządzenie robi to wszystko automatycznie. Wykonuje uciski na środku klatki piersiowej i działa w tempie 100 ucisków na minutę — wyjaśnia Michał Missan, 
koordynator Działu Ratownictwa Medycznego WSZ w Elblągu
.

W czasie, gdy urządzenie niestrudzenie prowadzi systematyczne uciski, ratownicy mogą w pełni skoncentrować się na czynnościach związanych z ratowaniem pacjenta, takich jak podawanie leków, defibrylacja czy wentylacja. 
— To zwiększa szanse na uratowanie życia i zdrowia osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia — podkreśla Michał Missan. — Elbląskie ratownictwo medyczne jest jednym z nielicznych w Polsce, które posiada na pokładzie wszystkich swoich ambulansów tego typu urządzenie.


Zakup został sfinansowany ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja, projekt pn. „Rozwój nowoczesnych zespołów ratownictwa medycznego polegający na modernizacji infrastruktury, rozbudowie systemów wspomagania decyzji oraz podniesieniu jakości świadczeń medycznych w oparciu o współpracę transgraniczną”.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB