Karo na lidera PELA to za mało

Rozgrywki ligo PELA

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Za nami 13. kolejka Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów organizowanej przez Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji. Prowadzący w tabeli Metrotest nie bez problemów pokonał Karo i nadal pozostaje jedyną drużyną, która dotychczas nie straciła ani jednego punktu.
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w tegorocznych rozgrywkach PELA zespół Metrotestu. Lider rozgrywek tym razem zmierzył się z ekipą Karo i choć zainkasował komplet punktów, to wygrana wcale łatwo nie przyszła. Metrotest rozpoczął spotkanie zgodnie z planem i po golach Mateusza Jachimowicza oraz Tomasza Jodziałło prowadził 2:0. Rywale tanio skóry sprzedać jednak nie zamierzali i jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty, a piłkę do siatki dwukrotnie skierował Tomasz Barcikowski. Wydawało się, że wyrównana walka toczyć się będzie także po przerwie. Jednak w drugiej odsłonie na boisku dominował już tylko Metrotest, który swoją przewagę udokumentował dwoma kolejnymi golami. Najpierw na prowadzenie lidera wyprowadził najskuteczniejszy strzelec ligi Radosław Prusak, a wynik meczu na 4:2 ustalił Cezary Boros.

Najwyższą wygraną w 13. kolejce może pochwalić się drużyna AC Helloween, która nie miała litości dla czerwonej latarni ligi ekipy Blues ENERGO ZET. Już pierwsza połowa pokazała, kto tego dnia będzie dzielił i rządził na boisku. Festiwal strzelecki rozpoczął Michał Chraniuk, następnie dwa trafienia dołożył Łukasz Mierzejewski, a wynik pierwszej odsłony na 4:0 ustalił Dawid Kwiatkowski. Po zmianie stron piłkarze AC Helloween nadal popisywali się świetną formą strzelecką. Kolejne trafienia zanotowali Jakub Rudzianiec, Bartosz Siuciak oraz Kamil Żmijewski, a cały mecz zakończył się wygraną AC Helloween aż 11:0.

Coraz lepiej w rozgrywkach radzi sobie Lambada, która w pięciu ostatnich kolejkach zanotowała cztery zwycięstwa i jeden remis. To natomiast szybko przełożyło się na miejsce w tabeli. Po trzynastu kolejkach Lambada zajmuje czwartą pozycję, tracąc do podium zaledwie cztery punkty. W ostatnim meczu ich rywalem był Awatar i choć rywale zajmowali niższe miejsce w tabeli, to zwłaszcza w pierwszej połowie, różnicy pomiędzy obiema ekipami widać nie było. W pierwszej, bardzo wyrównanej połowie, kibice zobaczyli tylko jedną bramkę.

Do siatki trafił Kamil Kowalski, dzięki czemu Lambada schodziła na przerwę prowadząc 1:0. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie, głównie dzięki skutecznej grze Lambady, która zaaplikowała przeciwnikom jeszcze sześć goli. Awatar odpowiedział zaledwie dwoma trafieniami Krzysztofa Stasiaka i mecz zakończył się wynikiem 7:2.

Ostre strzelania w ostatniej kolejce urządzili sobie także obrońcy mistrzowskiego tytułu. Zespół U-99 lekko, łatwo i przyjemnie pokonał Białe Orły aż 9:0. Mecz praktycznie zakończył się już po pierwszej połowie, którą U-99 wygrało 5:0. Mimo tego w drugiej odsłonie zeszłoroczni mistrzowie nie spuszczali z tonu, czego efektem były kolejne bramki. Na 6:0 podwyższył Kamil Gatag, a autorem trzech ostatnich trafień okazał się Sebastian Derewek. Białe Orły mimo kilku dogodnych sytuacji, nie zdołały skierować piłki do siatki i tym samym zanotowali ósmą porażkę w obecnym sezonie.

Wyniki 13. kolejki:

Lambada - Awatar 7:2 (1:0)
Lambada: Kamil Kowalski 3 bramki, Mateusz Tymiński 1, Jacek Żukowski 1, Leszek Barszczewicz 1, Jakub Czyżak 1.
Awatar: Krzysztof Stasiak 2.

Białe Orły - U-99 0:9 (0:5)
U-99: Sebastian Derewek 3, Kamil Gagat 2, Andrzej Trochowski 2, Michał Jarzembowski 1, Grzegorz Peret 1.

Metrotest - Karo 4:2 (2:2)
Metrotest: Mateusz Jachimowicz 1, Tomasz Jodziałło 1, Radosław Prusak 1, Cezary Boros 1.
Karo: Tomasz Barcikowski 2.

AKS Stokrotki - ERGO Legioniści 3:3 (3:1)
AKS Stokrotki: Piotr Bałdyga 2, Łukasz Zboch 1.
Legioniści: Robert Grzelak 1, Krzysztof Sztybor 1, Paweł Miller 1.

Sąsiedzi - AFK 5:2 (4:1)
Sąsiedzi: Marcin Laskowski 2, Marcin Wojtaś 1, Robert Rokita 1, Sebastian Pawłowski 1.
AFK: Michał Bocoń 1, Bartłomiej Borysiak 1.

AC Helloween - Blues ENERGO ZET 11:0 (4:0)
AC Helloween: Jakub Rudzianiec 3, Bartosz Siuciak 2, Kamil Żmijewski 2, Łukasz Mierzejewski 2, Dawid Kwiatkowski 1, Michał Chraniuk 1.