Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Zobacz i posłuchaj młodych wokalistów. "Jedzie pociąg z daleka" już w sobotę

2014-11-05 16:34:23 (ost. akt: 2014-11-05 16:50:28)
W konkursie wezmą udział 32 osoby

W konkursie wezmą udział 32 osoby

Autor zdjęcia: nadesłane/CSE Światowid

Ponad 30 osób zgłosiło się do konkursu wokalnego "Jedzie pociąg z daleka", który odbędzie się w najbliższą sobotę (08.11) w elbląskim Światowidzie. Uczestnicy zmierzą się z utworami z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego.

Najczęściej wybieranym utworem przez uczestników są piosenki pt. „Za młodzi, za starzy” oraz „Szczęśliwej drogi już czas”. Konkurs, organizowany przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid oraz Towarzystwo Muzyczne Eroica, ma promować młode talenty wokalne i wspierać aktywność artystyczną dzieci i młodzieży, a także popularyzować twórczość Ryszarda Rynkowskiego.
— Do konkursu zgłosiły się 32 osoby m.in. z Elbląga, Pasłęka, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, ale także z Kaliningradu – informuje Magdalena Czarnocka-Kaptur ze Światowida. — Uczestnicy wykonają po dwie zwrotki utworów: jednego z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego i drugiego - dowolnego.

Sobotni koncert w elbląskim Światowidzie przy pl. Jagiellończyka rozpocznie się o godz. 9. Uczniowie szkół podstawowych będą prezentowali się w godz. 9-11, gimnazjaliści w godz. 11.30-12.30, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w godz. 12.30-12.45.

Młodzi wokaliści prezentowali się będą do podkładów muzycznych. Oceniać ich będzie jury w składzie: Jolanta Wójcik (polonistka, nauczycielka w Zespole Szkół Muzycznych w Elblągu), Marta Osowska-Utrysko (pianistka, teoretyk muzyki i pedagog) oraz Anna Fedorowicz (studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku i stypendystka konkursów wokalnych). Udział w takim konkursie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości, obycia ze sceną i publicznością oraz poddania się ocenie profesjonalnej komisji, która oceniając występy będzie brała pod uwagę intonację, emisję głosu, dykcję, umiejętności wokalne i ogólny wyraz artystyczny.
Jury przyzna nagrody rzeczowe i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. widz #1538997 | 83.11.*.* 9 lis 2014 15:54

    Konkurs to wielka klapa. Rury powinni zapaznac sie z wiedza na temat muzyki i kultury osobistej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz