Pogrom na Agrykola. Olimpia Elbląg wygrywa 10:0! FILMY!

2014-11-08 15:45:00(ost. akt: 2014-11-11 09:29:07)
Anton Kołosow

Autor zdjęcia: nadesłane

Niesamowity mecz w Elblągu. Piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w sobotę (08.11) Olimpię Olsztynek aż 10:0.
Piłkarze Olimpii Elbląg tak wysoko nie wygrywali nawet w sezonie 2008/09, kiedy wygrali rozgrywki III ligi z imponującym bilansem bramkowym 85:15 i zdobyli awans do II ligi.

Ten mecz miał odbyć się w Olsztynku, został jednak przeniesiony do Elbląga ze względu na ryzyko iż dojdzie do zamieszek z udziałem kibiców. Trener Mirosław Romanowski mógł się spodziewać trudnego meczu w Elblągu, ale chyba nie sądził iż jego drużyna może przegrać aż tak wysoko. Po meczu szkoleniowiec drużyny z Olsztynka nie chciał wziąć udziału w pomeczowej konferencji prasowej.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się bardzo szybko. Dwóch piłkarzy Olimpii Elbląg zaliczyło hat-tricka - Anton Kołosow w pierwszej połowie, a Kamil Graczyk w drugich 45 minutach. Jednak zdecydowanie najładniejszego gola strzelił Radosław Stępień. Po jego efektownym uderzeniu z około 25 metrów piłka odbiła się od poprzeczki, od ziemi i ugrzęzła w siatce.
— Zupełnie nie spodziewaliśmy się takiego wyniku meczu z Olimpią Olsztynek — powiedział po meczu Stępień. — Czy to najładniejsza bramka w mojej karierze? Nie. Nie powiedziałem ostatniego słowa — dodał.

Efektowne zwycięstwo dało żółto-biało-niebieskim awans w tabeli na pierwsze miejsce. Jednak już we wtorek czeka ich o wiele trudniejszy mecz z wiceliderem Olimpią Zambrów, która ma tyle samo punktów. Spotkanie na stadionie przy ul. Agrykola rozpocznie się o godz. 13.