II liga coraz bliżej. Olimpia Elbląg wygrała z Olimpią Zambrów 1:0

2014-11-11 13:56:03(ost. akt: 2014-11-11 17:43:12)

W meczu dwóch najlepszych drużyn w podlasko-warmińsko-mazurskiej III lidze Olimpia Elbląg na własnym stadionie pokonała Olimpię Zambrów 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Jakub Bojas w 82. minucie.
Adam Boros, trener piłkarzy Olimpii Elbląg, pozostał wierny zasadzie, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Drużyna z Elbląga wtorkowy mecz na szczycie III ligi rozpoczęła w takim samym ustawieniu, jak sobotni pojedynek z Olimpią Olsztynek, wygrany 10:0.

Olimpia Elbląg i Olimpia Zambrów to zdecydowanie najlepsze drużyny w podlasko-warmińsko-mazurskiej III lidze. Do wtorku każdy z tych zespołów miał na koncie tylko po jednej porażce. Stawką meczu w Elblągu było prowadzenie w tabeli.

W pierwszych 45 minutach kibice nie doczekali się goli.
— Obie drużny w pierwszej połowie nie pokazały nic specjalnego. Gra toczy się od pola karnego do pola karnego — relacjonował nasz dziennikarz ze stadionu przy ul. Agrykola. — W pierwszych 45 minutach emocji nie było zbyt wiele. Warto odnotować akcję elblążan w 5. min, kiedy to po podaniu Radosława Stępnia w pole karne wpadł Anton Kołosow, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i jeden z obrońców gości zdążył wybić piłkę poza boisko. Dwie minuty później z 23 metrów strzelał Rafał Pietrewicz, jednak bramkarz złapał piłkę.

Kibice doczekali się gola w drugiej połowie spotkania. Na osiem minut przed końcem spotkania trzy punkty zapewnił elblążanom Jakub Bojas, który nie zmarnował podania od Damiana Szuprytowskiego.