Porażka Orła po emocjonującym boju

2014-11-17 16:50:00(ost. akt: 2014-11-17 16:52:27)
Siatkarki z Elbląga po ostatniej porażce spadły w tabeli na szóste miejsce

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Siatkarki E.Leclerc Orła Elbląg nie dały rady kandydatowi do awansu do I ligi. Po dobrym meczu przegrały z Chemikiem II Police 0:3, ale pokazały, że stać je na wiele.
Ten pojedynek mógł się podobać licznie zebranej publiczności. Drużyny stworzyły ciekawe widowisko, w którym od początku do końca nie brakowało emocji, dramaturgii. W lepszych nastrojach boisko opuszczały siatkarki Chemika II, ale elblążanki nie mają się czego wstydzić.

Już przebieg pierwszego seta pokazał, że uchodząca za zdecydowanego faworyta drużyna z Polic nie może liczyć na łatwą przeprawę. Po wyrównanym początku (4:4) gospodynie, dobrze grające blokiem, wyszły na prowadzenie 9:5. Rywalki nie dawały za wygraną, grając szybciej i skuteczniej w ataku doprowadziły do remisu 11:11. Tak zaczął się pojedynek pełen emocji, w którym nikt nikomu nie odpuszczał. Niesione dopingiem siatkarki Orła prowadziły 22:18, a za chwilę 24:22. Miały nawet piłkę setową, ale zostały zatrzymane blokiem. Więcej zimnej krwi w ostatnich akcjach tej partii zachowały zawodniczki z Polic i wygrały 26:24.

Drugi set zaczął się od prowadzenia elblążanek (5:1). Zespół gości mozolnie odrabiał straty i wkrótce na tablicy wyników było 8:7 dla niego. Od tego momentu aż do stanu 19:19 trwała walka punkt za punkt. Silniejsze fizycznie zawodniczki Chemika pokazały klasę w końcówce, chociaż o zwycięstwo musiały walczyć do końca.

W trzecim secie od początku dominował rezerwy Chemika, prowadząc 10:5, 15:10, 20:15 i utrzymując pięciopunktową przewagę do końca.

— Faworytem był Chemik II. Szkoda straconego pierwszego seta, bo można było powalczyć o bardziej korzystny wynik. Mimo porażki, drużyna zostawiła trochę zdrowia na boisku i pokazała, że z najlepszymi można walczyć o punkty — podsumował trener Orła Andrzej Jewniewicz.

Pozostałe wyniki:
SMS Police — Orzeł Malbork 3:2, Atom Trefl II Sopot — APS Rumia 3:0, Wzgórze Murowana Goślina — Energetyk Poznań 0:3, Libero Starogard Gdański — Czarni Słupsk 3:0.