Siatkarki Orła rozegrały w weekend dwa mecze. W sobotę porażka, w niedzielę zwycięstwo

2014-11-24 18:45:00(ost. akt: 2014-11-24 18:32:34)
Drużyna z Elbląga kolejny mecz rozegra w najbliższą sobotę (29 listopada) przed własną publicznością z APS Rumia

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Dwa mecze rozegrały w weekend siatkarki II-ligowego E.Leclerc Orzeł Elbląg. W sobotę przegrały z Energetykiem w Poznaniu 1:3, dzień później okazały się lepsze w Murowanej Goślinie od Zielonych Wzgórz wygrywając 3:0.
— Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami mecz w Poznaniu należał do trudnych, a to ze względu na wąską i krótką halę — opowiada trener elblążanek Andrzej Jewniewicz. — Moje zawodniczki miały kłopoty z mocniejszą zagrywką oraz w jej przyjęciu. To po części zaważyło na naszej porażce. Kto wie, jak zakończyłby się ten mecz, gdybyśmy w końcówce pierwszego seta, prowadząc 24:23, zachowali więcej zimnej krwi. A tak przegraliśmy go do 24 — dodaje.

Po wysoko przegranym drugim secie siatkarki Orła w trzecim okazały się lepsze. Wygrały 25:18. Początek czwartej partii był obiecujący, drużyna Andrzeja Jewniewicza prowadziła już 8:6. Od tego momentu gospodynie zaczęły lepiej grać pod siatką, poprawiły skuteczność w ataku i to wystarczyło, by wygrać 25:20 i całe spotkanie 3:1.

W niedzielę elblążanki wygrały za to za trzy punkty zaległy mecz z Zielonymi Wzgórzami w Murowanej Goślinie. — We wszystkich setach pojedynek toczył się pod nasze dyktando — mówi trener Jewniewicz. — Najważniejsze, że po porażce w Poznaniu, dziewczyny chciały zrehabilitować się za nieudany występ, przystąpiły do walki z podniesionymi głowami i wygrały.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: SMS Police — Czarni Słupsk 3:0, Chemik II Police — Libero Starogard Gdański 3:0, APS Rumia — Zielone Wzgórza Murowana Goślina 0:3, Orzeł Malbork — Atom Trefl II Sopot 0:3.