Złoty medal i nagroda dla najlepszego pięściarza. Sukces Rafała Staszewskiego

2014-11-26 19:40:00(ost. akt: 2014-11-26 19:39:02)
Rafał Staszewski wrócił z zawodów Pucharu Polski ze złotym medalem

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Rafał Staszewski zdobył złoty medal w kat. 75 kg podczas Pucharu Polski juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim. W drodze na najwyższy stopień podium stoczył cztery walki. Został także uznany najlepszym pięściarzem tych zawodów.
W Nowym Dworze Mazowieckim o medale Pucharu Polski walczyli młodzi pięściarze urodzeni w latach 1996-97. Do rywalizacji przystąpiło 80 zawodników z 29 klubów, w tym dwaj z Kontry Elbląg.

Spośród elblążan lepiej spisał się Rafał Staszewski, który zdobył złoty medal w kat. 75 kg. Reprezentant Kontry stoczył cztery walki. Kolejno pokonał: Krzysztofa Burzca (Boxing Lublin) 2:1, Mateusza Wodzińskiego (Górnik Sosnowiec) 3:0, Kamila Al-Temina (SAKO Gdańsk), ta walka została przerwana w drugiej rundzie z powodu złamania nosa, a w finale Konrada Kozłowskiego (Fight Club Koszalin) 3:0.

Staszewski, ćwierćfinalista młodzieżowych mistrzostw świata, miał jeszcze jeden powód do zadowolenia. W Nowym Dworze Mazowieckim odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika Pucharu Polski.

Z brązowym medalem wrócił do Elbląga Alan Konieczny, pięściarz Kontry startujący w kat. 91 kg. W półfinale przegrał przed czasem z Aleksandrem Celejewskim (Radomiak Radom) - walka została przerwana w drugiej rundzie.
W klasyfikacji klubowej najlepsza okazała się Legia Warszawa (42 pkt.), przed NOSiR Nowy Dwór Maz. (39) i Cristalem Białystok (33). Kontra (24) została sklasyfikowana na szóstej pozycji.

Reprezentanci Kontry wzięli także udział w zorganizowanym po raz 15 międzynarodowym turnieju im. Edwarda Rinke w Bydgoszczy z udziałem kadetów i juniorów z: Czech, Rosji, Litwy, Białorusi i Polski. Występy elblążan można zaliczyć do udanych. Wśród juniorów pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Błażko w kat. 75 kg, a drugie Dawid Piaskowiak w kat. 64 kg. Wśród kadetów w kat. 75 kg najlepszy okazał się zaś Paweł Mazurowski.