Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

W weekend zbiórka żywności. Zastaw wigilijny stół najuboższych

2014-11-26 10:30:00 (ost. akt: 2014-11-26 10:26:09)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W najbliższy weekend w kilkudziesięciu elbląskich sklepach, odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Wystarczy, że do własnych zakupów dodamy produkty, które chcemy przekazać potrzebującym.

Te należy włożyć do specjalnego wózka lub przekazać wolontariuszom, którzy będą tego dnia w sklepach.

Co przekazywać? Mąka, cukier, tłuszcze, ryż, konserwy, makarony, kawa, herbata, składniki do ciast to produkty, które są najbardziej potrzebne. Z myślą o dzieciach mogą być również słodycze. Zebrane artykuły jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią do potrzebujących.

— 5,5 tony produktów spożywczych udało się zebrać podczas zeszłorocznej zbiórki w Elblągu i okolicach — mówi Teresa Bocheńska, szefowa Banku Żywności w Elblągu. — W całej Polsce, wszystkie Banki Żywności dzięki, wolontariuszom i ofiarności darczyńców zebrały łącznie 801 571,42 kg produktów. Dzięki temu udało się dotrzeć z pomocą do niemal 260 tysięcy osób ubogich.

Zbiórka 28, 29 i 30 listopada odbędzie się w: supermarketach Carrefour, E.Leclerc, Kaufland, Lidl, w sklepach sieci Biedronka, Społem, Va Bank, Piotr i Paweł, Stokrotka, MiB, Lewiatan oraz w sklepach w Jegłowniku i Tolkmicku. Do akcji przyłączyły się również szkoły i przedszkola Zielonej Flagi.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB