Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Gigantyczny Edmund Szwed szybko nie zniknie z Teatralnej

2015-01-12 14:56:43 (ost. akt: 2015-01-12 14:58:10)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wybory dawno już za nami. Jednak najwyraźniej nie wszyscy kandydaci przyjęli to do wiadomości. Z bloku przy ulicy Teatralnej na elblążan nadal spogląda gigantycznych rozmiarów Edmund Szwed, kandydat Obywatelskiego Elbląga na prezydenta.

Zgodnie z przepisami plakaty i materiały wyborcze powinny zniknąć w ciągu 30 dni po wyborach. W Elblągu większość komitetów wyborczych uprzątnęła je stosunkowo szybko. Maruderom o obowiązku przypomniała straż miejska.

— Takich przypadków mieliśmy mało. W większości, wystarczyło upomnienie i plakaty znikały — mówi Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.
Okazuje się jednak, że widoku niedoszłego prezydenta nie pozbędziemy się tak łatwo.
— W tej sprawie komendant straży kontaktował się z prezesem spółdzielni, do której blok należy i która, jak się okazuje wynajęła panu Szwedowi tę powierzchnię na rok czasu — dodaje Wiercińska. — Billboard nie został ostatecznie uznany za materiał wyborczy.
Okazuje się więc, że zamiast billboardu wyborczego mamy po prostu reklamę człowieka, który chce naprawić Elbląg. Proste? Okazuje się, że nie do końca. Wszystko trochę psuje fakt, że na billboardzie znajduje się informacja - Sfinansowane ze środków KWW Obywatelski Elbląg. Jednak i na to znajdzie się sposób.

— Ten napis zniknie do środy — zapewnia Edmund Szwed. — Sam billboard jeszcze trochę powisi, najpóźniej do końca stycznia. Do tego czasu chcę go zastąpić innym. Jakim? To na razie tajemnica.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolo #1632864 | 78.8.*.* 13 sty 2015 08:07

    Prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Aha, jeszcze jedno ... podoba mi się zdanie "billboard nie został ostatecznie uznany za materiał wyborczy". W takim własnie kraju żyjemy :/

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz