To była formalność. Start Elbląg pokonał Olimpię-Beskid Nowy Sącz 39:25 w PP

2015-01-21 19:20:59(ost. akt: 2015-01-22 09:42:29)

Piłkarki ręczne Startu Elbląg, po wczorajszym, wysokim zwycięstwie nad Olimpią-Beskid Nowy Sącz 39:25, awansowały do 1/4 finału Pucharu Polski. Martwi jedynie uraz, jakiego w drugiej połowie doznała rozgrywająca elbląskiej drużyny Sylwia Lisewska.

Obie drużyny do wczorajszego meczu przystąpiły w mocno osłabionych składach. Olimpia-Beskid przyjechała do Elbląga w zaledwie 11-osobowym składzie, w tym dwiema bramkarkami.
— Nastawiamy się na ligę. Naszym celem jest utrzymanie się w superlidze, a mamy bardzo wąską kadrę — tłumaczył po meczu Karol Basta, kierownik drużyny z Nowego Sącza.

Pojedynek dla piłkarek ręcznych Startu okazał się formalnością. Od początku to one prowadziły. Po raz ostatni remis na tablicy wyników pojawił się w 9. min. Po trafieniu najskuteczniejszej zawodniczki gości Joanny Gadziny było 6:6. Później przewaga elblążanek rosła z każdą minutą. Wszystko było już jasne po pierwszej połowie, po której gospodynie schodziły do szatni prowadząc siedmioma bramkami. W przerwie można było się jedynie zastanawiać, jak to możliwe, że w pierwszej rundzie Start przegrał ligowy pojedynek w Nowym Sączu 31:34.
Nic w obrazie gry nie zmieniło się w drugiej połowie. Zespół Antoniego Pareckiego powiększał swoją przewagę. Warte odnotowania jest kilka dobrych interwencji Ewy Sielickiej w elbląskiej bramce. Już w 39. min, po bramce Katarzyny Kołodziejskiej, po raz pierwszy Start prowadził dziesięcioma bramkami (27:17). W ostatnich minutach była szansa na zdobycie 40 bramki, ale zabrakło skuteczności. Niestety, złą wiadomością jest uraz, jakiego doznała w drugiej połowie Sylwia Lisewska.
— Chodziło to, żeby rozegrać ten mecz w miarę spokojnie, niestety nie obyło się bez kontuzji. Mamy ciężką sytuację kadrową, a przed nami trudny, wyjazdowy mecz w lidze. Mam nadzieję, że Sylwia będzie mogła grać — podsumował Antoni Parecki.

Pozostałe wyniki meczów 1/8 finału PP: Łączpol AWFiS Gdańsk — Zagłębie Lubin 24:33 (11:17), Sparta Oborniki — MKS Selgros Lublin 16:41 (10:19), Piotrcovia Piotrków Trybunalski — SPR Olkusz 27:24 (15:15), KPR Jelenia Góra — Vistal Gdynia 26:35 (9:15), Energa AZS Koszalin — Aussie Sambor Tczew 27:22 (13:13), AZS AWF Warszawa — Pogoń Szczecin 20:42 (11:19), Ruch II Chorzów — Ruch Chorzów 8:24 (27:41).