środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Pracownicy skarbówki pomogą Ci rozliczyć się z fiskusem

2015-02-20 10:43:19 (ost. akt: 2015-02-20 10:59:11)

5 marca, w godz. 8.30-10.30, pracownicy Urzędu Skarbowego będą pełnili dyżur podatkowy w siedzibie Urzędu Gminy w Rychlikach (pokój nr 4).

— Przedmiotem dyżuru będzie przede wszystkim promocja elektronicznej formy składania zeznań rocznych, jako najprostszej i najbardziej dogodnej formy rozliczenia podatkowego. Z udziałem pracownika będzie można wypełnić i przesłać PIT do urzędu skarbowego droga elektroniczną — zapowiadają pracownicy elbląskiej skarbówki.

Przed przystąpieniem do sporządzenia zeznania za 2014 r. i wysłania go drogą elektroniczną należy wcześniej przygotować:
• numer PESEL (jeżeli rozliczasz się wspólnie z małżonkiem to również PESEL małżonka) lub NIP (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą albo jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika)
• informacje o uzyskanych przychodach PIT-11, PIT-11A, PIT-40, PIT-40A, PIT-8C,
• kwoty ulg i odliczeń np. kwotę poniesionych wydatków z tytułu używania sieci internet, zestawienie wydatków rehabilitacyjnych
• kwotę przychodu z zeznania za 2013 r., (w przypadku braku informacji o przychodzie - dowód osobisty)
• numer KRS w przypadku chęci przekazania 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB