Orzeł Elbląg wygrał z APS Rumia 3:2. W play-off zagra z bardzo mocnym liderem

2015-02-23 17:20:00(ost. akt: 2015-02-23 18:14:33)
Siatkarki Orła wygrały w rundzie zasadniczej 10 meczów i zajęły czwarte miejsce

Na zakończenie rundy zasadniczej siatkarki E.Leclerc Orła Elbląg pokonały na wyjeździe, chociaż nie bez problemów, APS Rumia 3:2. W play-off czeka je rywalizacja do trzech zwycięstw z liderem, Atomem Trefl II Sopot.
Miejsce w play-off drużyna z Elbląga zapewniła sobie już na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej.
— Wynik ostatniego meczu z APS Rumia miał znaczenie tylko prestiżowe. Chcieliśmy także udowodnić, że nasza wysoka lokata w tabeli nie jest przypadkowa — mówi trener E.Leclerc Orła Andrzej Jewniewicz.

Jego drużyna w Rumi zagrała mocno osłabiona. Z powodu choroby nie mogły wystąpić: Monika Tchórzewska, Weronika Wołodko, Aleksandra Wójcicka i Maja Kańduła.
W pierwszych dwóch setach ton grze nadawały elblążanki. Grając dobrze w odbiorze zagrywki, skutecznym atakiem ze skrzydeł oraz blokiem nie pozwalały rywalkom na wiele i zasłużenie prowadziły 2:0. Zdawało się, że trzecia partia będzie tylko formalnością. Tym bardziej, że prowadziły w niej już 23:20, a mimo to przegrały 24:26. Także w czwartym secie gospodynie były górą i o zwycięstwie miał zadecydować tie-break. Siatkarki Orła pokazały charakter, dość szybko wygrywając partię 15:7, cały mecz 3:2 i było to ich dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

— To nie był łatwy mecz, tym bardziej, że graliśmy mocno osłabieni. Powinniśmy wygrać za trzy punkty. Na szczęście moje zawodniczki w ostatnim secie się podniosły i wygrywając go, zapewniły sobie kolejne zwycięstwo — podsumował trener Jeniewicz.

W play-off rywalem Orła będzie lider, Atom Trefl II Sopot. Gra się do trzech zwycięstw. Gospodarzem pierwszych dwóch meczów będzie Atom Trefl II, trzeciego i ewentualnego czwartego Orzeł. JK

Pozostałe wyniki: SMS Police — Atom Trefl II Sopot 1:3, Orzeł Malbork — Wzgórze Murowana Goślina 2:3, Energetyk Poznań — Libero Starogard Gdański 3:0, PSPS Chemik Police — Czarni Słupsk 3:0 (walkower).