Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

„Dzień Kobiet” i „Dzień Mężczyzn” połączony z akcją „Bezpieczny Senior”

2015-03-17 19:08:20 (ost. akt: 2015-03-17 19:13:09)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki w Markusach

Członkowie „Klubu Seniora” funkcjonującego przy Bibliotece Publicznej Gminy Markusy obchodzili uroczyście Święto Kobiet i Mężczyzn połączone z akcją „Bezpieczny Senior”. Zamiast kwiatka – żółta kamizelka z elementami odblaskowymi dla 42 seniorów.

Na spotkaniu gościliśmy wójta Gminy Markusy Dorotę Wasik, inspektora Wojewódzkiego Ruchu Drogowego w Elblągu Adama Borowieckiego i komisarza Komendy Miejskiej Policji w Elblągu Alinę Zając.
Inspektor WORD przedstawił statystyki wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz poinformował jak należy zachowywać się na drogach publicznych i w ich obrębie. Przekazał uczestnikom spotkania (tj. 34 osobom opaski odblaskowe) oraz 15 kamizelek.
Komisarz policji omawiała zagadnienie pt. Jak nie stać się ofiarą przestępców działających : „na wnuczka”, „na gazownię”, „na hydraulika”, „na urzędnika” i „na policjanta”. Wszystkie powyższe tematy poparte były autentycznymi przykładami, co uświetniło wystąpienie. Członkowie „Klubu Seniora” otrzymali 40 broszur z cennymi informacjami dotyczącymi powyższej prelekcji.
Całość uświetniła poetka z Markus Barbara Masalska, która przeczytała swój wiersz nawiązujący do tematu spotkania pt. „ Stop! Emerycie”. Wykonano pamiątkowe zdjęcie i „świętowano” przy słodkim poczęstunku.
Barbara Turzyńska
kierownik Biblioteki Publicznej Gminy MarkusyŹródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #1695437 | 94.254.*.* 21 mar 2015 17:31

    My kupiliśmy naszym dziadkom podręczny gaz pieprzowy do obrony tego typu http://www.sztucer.pl/i2718_gaz_pieprzow y_policyjny_50_ml.html pozwala on skutecznie obronić się przed napastnikiem ;-)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz