Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Mikromusic już w piątek w Mjazzdze

2015-05-04 22:55:00 (ost. akt: 2015-05-04 23:00:06)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Już w najbliższy piątek, w elbląskiej Mjazzdze, wystąpi grupa Mikromusic. Ta wrocławska formacja mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji podczas koncertów tworzy niepowtarzalny mikroklimat, budując szczególną więź z publicznością.

W dzisiejszych czasach nie łatwo o dobrą piosenkę. Na szczęście są artyści, którzy taką właśnie potrafią słuchaczy obdarować. Należy do nich Mikromusic, którego każdy współtwórca to kapitalny muzyk, z wokalistką Natalią Grosiak na czele.

Mikromusic to grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki, Natalii Grosiak, jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Na swoim koncie mają pięć płyt, w tym DVD koncertowe. Na debiutanckim krążku z 2006 r. „Mikromusic” pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński i akordeonista Piotr Dziubek. W 2008 r. ukazał się drugi album zespołu „Sennik”. Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii. Jesienią 2010 roku pojawiła się w sklepach trzecia płyta zespołu zatytułowana „Sova” uznawana za najbardziej spójny i energetyczny album zespołu, za którą zespół otrzymał nagrodę Warto, przyznawaną co roku przez Gazetę Wyborczą.

W 2012 r. zespół świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji fani mogli posłuchać i obejrzeć koncert zespołu na płycie DVD „Mikromusic w eterze.” Na początku 2013 r. światło dzienne ujrzał piąty krążek zespołu „Piękny koniec”, zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów.
Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów „Sennik” i „Oczko”.
Liderką zespołu jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W 2006 r. reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy.

Piątkowy koncert w Mjazzdze rozpocznie się o godz. 20.15. Bilety kosztują 30 zł oraz w dniu koncertu 40 zł.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB