środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Muzyka Polska na Żuławach. Będzie sześć koncertów

2015-06-17 09:20:00 (ost. akt: 2015-07-08 13:19:31)
Festiwal "Muzyka polska na Żuławach" odbędzie się po raz drugi

Festiwal "Muzyka polska na Żuławach" odbędzie się po raz drugi

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna.

— Ideą przewodnią festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską. Od 17 do 22 lipca kameraliści, pod dyrekcją maestro Marka Mosia, zagrają koncerty z udziałem znakomitych solistów: Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton) — informują organizatorzy wydarzenia.

Festiwal, tak jak w ubiegłym roku, zagości w sześciu miejscowościach. Na mapie tej specjalnej trasy koncertowej znajdzie się tym razem także Elbląg. Pierwszy koncert odbędzie się 17 lipca w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku, a następne: 18 lipca w kościele św. Jana Chrzciciela w Ornecie, 19 lipca w katedrze św. Mikołaja w Elblągu, 20 lipca w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie oraz 21 lipca w kościele św. Barbary w Starym Polu. Festiwal zakończy się 22 lipca koncertem w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze. Wszystkie będą rozpoczynały się o godz. 19.

— Przed każdym z koncertów odbędzie się otwarta próba generalna dla najmłodszych ze specjalnie przygotowanym repertuarem — dodają organizatorzy.

Podczas wszystkich festiwalowych koncertów artyści zaprezentują publiczności dzieła znakomitych, polskich kompozytorów, między innymi: Etiudę C-dur; Preludium e-moll Fryderyka Chopina, Duet z opery Halka Stanisława Moniuszki, Serenada; Pamiętam ciche, jasne, złote dnie Mieczysława Karłowicza, Taniec z baletu Harnasie; Kalinowe dwory Karola Szymanowskiego czy Sonety miłosne Tadeusza Bairda.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB