Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Niewielkie, z wytrzymałą baterią, ale bez limitu rozmów. Dzielnicowi dostaną służbowe "komórki"

2015-09-01 11:44:58 (ost. akt: 2015-09-01 12:13:06)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Policjanci dzielnicowi w Elblągu zostaną wyposażeni w służbowe telefony komórkowe. Wszystko po to, żeby mieszkańcy mieli ułatwiony z nimi kontakt. Wykaz numerów telefonów dostępny będzie na stronie internetowej elbląskiej policji.

Do tej pory, aby skontaktować się z policjantem dzielnicowym należało odszukać na stronie www.elblag.policja.gov.pl właściwy numer telefonu stacjonarnego i pod tym telefonem można było zastać dzielnicowego. Policjanci dzielnicowi ze względu na charakter pracy sporo czasu spędzają w swoich rejonach służbowych. W takim przypadku zainteresowanemu pozostawał kontakt z kierownikiem rewiru i przekazanie informacji o potrzebie kontaktu.

Dzięki służbowym telefonom komórkowym będzie łatwiej o kontakt z dzielnicowym.
— Chodzi nam o to, by policjant dzielnicowy był dostępny dla mieszkańców właśnie wtedy, gdy jest poza komendą, a jest w służbie — mówi podinsp. Piotr Cioła naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Telefony umożliwią ten kontakt. Numery telefonów poszczególnych dzielnicowych trafią do internetu, ale również będą dostępne na tablicach informacyjnych na klatkach schodowych budynków wielorodzinnych — zapewnia naczelnik.

— Służbowe telefony dzielnicowych maja bezlimitowy czas rozmów. Same aparaty zostały wybrane tak, by były odporne, były niewielkich rozmiarów oraz miały długi „czas czuwania” na jednym ładowaniu baterii — dodaje podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. observer #1806532 | 78.88.*.* 1 wrz 2015 23:59

    Widziałem jelenia i łosia w lesie, a dzielnicowego na swojej dzielnicy jeszcze nie. Sąsiad podobno kiedyś widział ale było to w latach 70 i nie wiadomo czy to prawda.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz