środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Baltic Cup w Elblągu pełen tanecznych gwiazd

2015-10-06 22:00:00 (ost. akt: 2015-10-06 22:16:26)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Tancerze z 19 krajów zgłosili już swój udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Baltic Cup, który odbędzie się w Elblągu 16-18 października. To będzie taneczny weekend, pełen emocjonujących występów.

Międzynarodowy Festiwal Baltic Cup odbędzie się 16-18 października. Już teraz na listach jest ponad 233 startów, a zgłoszone pary pochodzą z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Szwecji, Ukrainy, Włoch, Malta, Węgier, Kazachstanu, Niemiec, Austrii, Chin, Hiszpanii, Bułgarii, Francji i Izraela.

— Tegoroczny festiwal zapowiada się naprawdę ciekawie, listy zgłoszeń są jeszcze otwarte, a już po zgłoszonych parach widać, że są to finaliści mistrzostw świata, Europy — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które jest organizatorem Baltic Cup. — Spodziewamy się, że odwiedzi nas co najmniej 15 gwiazdkowych par z rankingu 50 najlepszych par WDSF, co świadczy o tym, że to turniej naprawdę wysokiej rangi.

Elbląg zmieni się w prawdziwą międzynarodową stolicę tańca.
— Baltic Cup jest obecnie nie tylko jedną z największych imprez tanecznych w Polsce, ale także wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie — mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur. — To, co odróżnia nas od innych festiwali tanecznych, to wyjątkowa oprawa muzyczna. Podczas gali 30-osobowa Orkiestra Filharmonii z Grodna wraz z wokalistami, pod batutą Borysa Myagkova, tworzy na żywo przepiękną muzykę do pokazów finałowych.

W tym roku zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym będzie szeroko rozumiany sport taneczny. Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych. Wszystko to odbywa się w ramach projektu "Let's dance together!".

Baltic Cup zostanie rozegrany w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135. Bilety są do nabycia w kasie Światowid - dla osób powyżej 18 roku życia kosztują 10 zł na trybuny (osoby poniżej 18 roku życia mogą odbierać bezpłatne wejściówki w kasie).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB