Mecz na szczycie A klasy. Sześć goli, dwie czerwone kartki. Dąb Kadyny wygrał z Pomowcem Gronowo Elbląskie 4:2

2015-10-17 19:23:38(ost. akt: 2015-10-17 22:48:06)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

W Kadynach w sobotę spotkały się niepokonane dotychczas zespoły w elbląskiej A klasie. Emocji nie zabrakło. Dąb Kadyny pokonał Pomowca Gronowo Elbląskie 4:2 (3:0) i nadal prowadzi w tabeli.
Przed sobotnim spotkaniem w Kadynach w lepszej sytuacji byli gospodarze. Na koncie mieli same zwycięstwa i zasłużenie prowadzili w tabeli. Pomowiec jechał na sobotnie spotkanie mając 2 punkty mniej od lidera, a to za sprawą zremisowanego na początku sezonu meczu z Victorią Rychliki 2:2.

Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla Dębu. Już od 16 minuty prowadził po trafieniu Miłosza Grabowskiego. Do szatni piłkarze z Kadyn schodzili w jeszcze lepszych humorach, a to za sprawą świetnej gry tuż przed przerwą. Najpierw na 2:0 podwyższył Paweł Kowalski, który pokonał bramkarza Pomowca strzałem po długim rogu z 16 metrów. Za chwilę, po zagraniu z prawej strony boiska wzdłuż bramki, nadbiegający w polu karnym Marcin Bednarczyk z bliska dopełnił formalności i było już 3:0.

To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. Po przerwie Pomowiec nie zrezygnował z walki i coraz częściej gościł pod polem karnym rywala. Długo jednak nie mógł pokonać w bramce Dębu Dawida Humli. Aż na boisku pojawił się Łukasz Lewandowski, który zastąpił Macieja Zająca. Wiadomo, że takie nazwisko zobowiązuje - Lewandowski w ciągu dwóch minut strzelił dwa gole i oba głową. W zespole gości odżyły nadzieje przynajmniej na remis.

Nic z tego. Pomowiec kończył mecz w dziewiątkę, bo sędzia ukarał czerwoną kartką Marcina Jasnocha w 82. min, a za chwilę Tomasza Sambora w 84. min. Gospodarze, grając z przewagą dwóch zawodników, strzelili jeszcze jednego gola i odnieśli dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.