Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

„Słoneczko” w świecie Experymentu

2015-11-02 20:31:06 (ost. akt: 2015-11-02 20:38:01)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

W dniu 29 października wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczko”, działającej przy Szkole Podstawowej nr 8, poznali tajniki Experymentu w Gdyni.Centrum Nauki EXPERYMENT to jedno z pierwszych polskich centrów nauki. Już od ponad ośmiu lat łączymy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwoliła dzieciom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomogła zrozumieć otaczające procesy, a także pobudzić ciekawość świata. Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w którym w sposób namacalny mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie.
W Centrum Nauki EXPERYMENT stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.
Podczas wycieczki, w Galerii Hydroświat, wychowankowie mogli wcielić się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznali działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mieli szansę stworzyć ogromny wir wodny! Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia – spektakularne stanowisko, które jednocześnie służyło jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Dzieci, na własnej skórze, doświadczyły trzęsienia ziemi, a także sprawdzili, jak widzą zwierzęta.
Dużą popularnością cieszyła się wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY udowodniła dzieciom, że nie trzeba studiować wzorów i wykresów, aby lepiej zrozumieć dziedzinę nauki, jaką jest fizyka.
Interaktywne stanowiska pozwoliły przyswoić naszym dzieciom naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Miały oni również okazję przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnić nasz uchwyt tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień.
Nie mniej ciekawie prezentowała się przestrzeń wystawy AKCJA: CZŁOWIEK.
Dzieci – odkrywcy poznali tu tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedziały m.in. na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Dzieci stały się małą krwinką w wielkim sercu, mogły także przeprowadzić wirtualną operację i sprawdzić, jak będą wyglądać za 30 lat!
Zdobyta podczas wycieczki wiedza na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

Jolanta Gołębiowska, kierownik świetlicy


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB