Wypłynąć na szerokie wody dzięki produktom

2015-11-05 00:01:00(ost. akt: 2015-11-05 09:47:03)   Artykuł sponsorowany
Podczas gali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie wręczono osiemnaście certyfikatów „Produkt Warmia Mazury”

Podczas gali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie wręczono osiemnaście certyfikatów „Produkt Warmia Mazury”

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Jak z wielu produktów, usług i interesujących wydarzeń wybrać te szczególne? Te, które spełnią nasze oczekiwania, a przy okazji przyczynią się do zachowania cennych miejsc pracy w naszym regionie? Odpowiedzią na te pytania jest certyfikat „Produkt Warmia Mazury”.
Podczas gali, która odbyła się 27 października w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, wręczono kolejnych osiemnaście certyfikatów „Produkt Warmia Mazury”. W kategorii produkt otrzymała go między innymi firma Westo z podolsztyńskich Naterek.

— Drzwi drewniane produkujemy już od 25 lat, mamy się więc czym pochwalić — mówi Maciej Kamiński, specjalista ds. przygotowania produkcji w firmie Westo. — Montowane są zarówno w pięciogwiazdkowych hotelach, jak i w starych kamienicach. Wysokiej klasy ognioodporny produkt spełnia również odpowiednie parametry akustyczne.

To pan Maciej postanowił zgłosić produkt firmy, w której pracuje. — Zainspirowała mnie udana kampania Mazury Cud Natury — mówi. — Pomyślałem, że skoro Urząd Marszałkowski w Olsztynie poradził sobie z nią tak dobrze i w ten sposób wypromował nasz region, to warto będzie wziąć udział w kolejnej jego inicjatywie. Na pewno pomoże ona naszym produktom. Jesteśmy regionem coraz bardziej rozpoznawalnym i to nie tylko w kraju, bo również w Europie i na świecie.

„Produkt Warmia Mazury” to inicjatywa realizowana przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2014 roku. Promuje wydarzenia, produkty oraz usługi z naszego regionu. Certyfikatem wyróżniane są podmioty, które stawiają na rozwój oraz cechuje je otwartość na wymianę doświadczeń. Ideą przedsięwzięcia jest przede wszystkim poprawienie rozpoznawalności i atrakcyjności gospodarczej naszego województwa, a także wzmocnienie poczucia wspólnoty z regionem. Co warto podkreślić, mieszkańcy, którzy decydują się na zakup regionalnych produktów czy usług, pośrednio wspierają gospodarkę województwa, co w konsekwencji wpływa na wzrost jej konkurencyjności.

O prawo do korzystania ze znaku „Produkt Warmia Mazury” mogą bezpłatnie ubiegać się osoby fizyczne i przedsiębiorcy, którzy działają lub świadczą usługi na lokalnym rynku minimum dwa lata.

Organizatorzy wydarzeń muszą wykazać się przeprowadzoną przynajmniej jedną imprezą w okresie nie krótszym niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Przy ocenianiu poszczególnych zgłoszeń brane jest także pod uwagę znaczenie produktu/usługi/wydarzenia z punktu widzenia promocji Warmii i Mazur, w tym w szczególności z uwagi na bogactwo kulturowe, społeczne, historyczne i przyrodnicze regionu.

Do tej pory samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przyznał 232 certyfikaty. Od 1 października 2015 roku kolejni lokalni producenci, usługodawcy oraz organizatorzy mogą się o nie ubiegać. Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone, planowana jest na pierwsze półrocze 2016 roku.

Więcej informacji na stronie >>> warmia.mazury.pl/produkt

Wyróżnienia z 27 października 2015 r.

Produkt:
1. KACZKAN Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan s.j. – Pro-Parkiet – parkiet dwuwarstwowy,
2. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe FAN Janusz Szmigiel - zestaw gier planszowo-edukacyjnych: 1. Zostań Strażakiem, 2. Zostań Policjantem, 3. Zostań Lekarzem,
3. HUBA PROJECTS Daniel Bednarsk i – SOLEMARAN SIESTA,
4. Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński – listwa przypodłogowa PREMIUM,
5. MP GROUP – nadwozia samochodów ciężarowych i dostawczych, produkcja plandek i hal namiotowych,
6. WESTO Zakład Produkcji Drzewnej Stanisław Wyszyński – Drzwi drewniane,
7. BUSZREM S.A. – kosta brukowa. płyty betonowe,
8. Bartosz Kucharczyk – biżuteria myśliwska.

Usługa:
1. Gospodarstwo Agroturystyczne „Wiejska Chata” – Gospodarstwo Agroturystyczne „Wiejska Chata”
2. PROZAMECH P.M.I.R.U.E. Stefan Kotowski – kolacja „Zasmakuj w Młynie” na wieżyczce widokowej Hotelu Młyn Aqua SPA,
3. ZETO SOFTWARE Sp. z o.o. – system iPowerLink,
4. MP GROUP – naprawa plandek samochodowych i usługi reklamowe,
5. Piękna Góra Rudziewicz Anna Rudziewicz – bezkrwawe Safari,
6. Piękna Góra Rudziewicz Anna Rudziewicz – Piękna Góra Rudziewicz – jedyna taka na Mazurach,
7. Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur – Łączymy biznes z dizajnem,
8. PPHU TOPIKO - czarter jachtów,
9. „Pod Dębem” Ośrodek Wypoczynkowy Marek Tumiński, Barbara Tumińska – Port/Marina/Przystań.

Wydarzenie:
1. Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur – Projekt – Człowiek – wystawa dizajnu odpowiedzialnego


Przedsiębiorcom pomóc mogą także pracownicy:

— Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, które udziela pomocy zarówno przedsiębiorcom, poszukującym nowych, zagranicznych rynków zbytu, jak i inwestorom zainteresowanym ulokowaniem tu biznesu; eksperci COIE mogą przygotować m.in. dane o zagranicznych rynkach czy potencjalnych kontrahentach oraz kompleksowe informacje niezbędne do przeprowadzenia inwestycji w naszym województwie; więcej na stronie www.invest.warmia.mazury.pl lub pod numerem telefonu 89 512 51 70;

— Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w ramach której funkcjonuje punkt kontaktowy sieci Enterprise Europe Network. Pracownicy WMARR pomagają w rozwijaniu potencjału eksportowego i zdolności innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z naszego województwa; aby dowiedzieć się więcej, sprawdź strony www.een.wmarr.olsztyn.pl oraz www.wmarr.olsztyn.pl;