Wysokie zwycięstwo na koniec. Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg 5:0

2015-11-22 14:50:08(ost. akt: 2015-11-23 16:11:30)

Piłkarze Olimpii Elbląg w ostatnim ligowym meczu w tym roku wysoko pokonali Concordię Elbląg 5:0 (0:0). Gole w niedzielnym meczu strzelali: Dawid Kubowicz i Łukasz Pietroń po dwa oraz Paweł Piceluk jednego.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość, bowiem Kamil Graczyk został nagrodzony za rozegranie setnego meczu w barwach Olimpii Elbląg. Jak przystało na lidera, drużyna Adama Borosa w ostatnim ligowym meczu w tym roku odniosła przekonywujące zwycięstwo. Jej przewaga uwidoczniła się już w pierwszej połowie, ale goście mądrze bronili dostępu do bramki i kibice nie doczekali się goli, chociaż każda ze stron miała po jednej sytuacji do zmiany wyniku. W 4.min po strzale Radosława Stępnia piłkę na rzut rożny wybił debiutujący w zespole gości wychowanek klubu 17-letni Rafał Somianka, a w rewanżu w 21. min strzał głową Michała Kiełtyki w ostatniej chwili instynktownie odbił Wojciech Daniel.

Po przerwie piłkarze Olimpii nadal atakowali i na efekty długo nie trzeba było czekać. W 63. min Łukasz Pietroń uderzył z dystansu, tuż przy słupku i rozwiązał worek z bramkami. Minutę później czerwoną kartkę zobaczył Michał Lepczak i to podcięło skrzydła Concordii. W ciągu zaledwie 12 minut goście stracili kolejne cztery gole.

— Cieszy nie tylko wygrana, ale także konsekwentna gra całej drużyny. Mecz był trudny, rozgrywany był na grząskiej murawie, która utrudniała grę obu drużynom — podsumował szkoleniowiec Olimpii Adam Boros.

— Przegraliśmy zbyt wysoko, a to wszystko z powodu braku jednego zawodnika w naszym zespole Michała Lepczaka, który został ukarany czerwoną kartką. Gospodarze wygrali zasłużenie — ocenił z kolei trener Concordii Łukasz Nadolny.