Około 10 milionów złotych będzie kosztowała budowa Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, które ma powstać przy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Jest już projekt inwestycji, która jest konieczna, by EUH-E mogła rozpocząć szkolenie lekarzy.
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna powstała 15 lat temu. W 2004 r. r. uczelnia uruchomiła pierwsze w mieście studia II stopnia, czyli studia magisterskie. Z naukami o zdrowiu placówka jest za pan brat od 2005 r., kiedy to powstał wydział nauk o zdrowiu z kierunkami takimi jak: fizjoterapia, ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo. W ciągu ostatnich 10 lat EUH-E wykształciła około 800 pielęgniarek. Teraz uczelnia chce kształcić lekarzy.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!