Poniedziałek, 23 października 2017. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Okulary od pracodawcy

2016-03-16 06:00:00 (ost. akt: 2016-03-16 08:21:20)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Okulary korekcyjne to wydatek, który może pokryć nasz pracodawca. Wszystko zależy od tego ile czasu dziennie spędzamy przed komputerem w pracy.

Niezależnie od branży i stanowiska wielu z nas spędza godziny przed monitorami. Mimo nowoczesnych technologii wykorzystywanych podczas powstawania matryc, wciąż wielogodzinne wpatrywanie się w monitor negatywnie działa na nasz wzrok. Kiedy w takim wypadku możemy ubiegać się o dopłatę lub zwrot kosztów okularów korekcyjnych? Jeżeli chcemy zwrócić się o dofinansowanie okularów, to musimy posiadać zaświadczenie wystawione nam przez okulistę. Nie może być to zwykła wizyta. Tego typu dokument otrzymamy podczas okresowych badań pracowniczych — wstępnych, kontrolnych lub okresowych. Oczywiście dotyczy to osób, które w ramach swoich obowiązków służbowych muszą korzystać z komputera. Kolejnym warunkiem, jaki musimy spełnić jest czas pracy przed monitorem. Musi on wynosić minimum połowę dobowego czasu pracy, czyli w praktyce osiem godzin. Jeżeli pracujemy mniej niż określone godziny, to niestety dofinansowanie nam się nie należy.

Jeżeli chodzi o częstotliwość wymiany, to wszystko zależy od wewnętrznych regulaminów w naszej firmie. Jeżeli jednak poczujemy, że nasz wzrok stanowczo się pogorszyło od ostatnich badań i zakupu okularów, to możemy poprosić o skierowanie na nowe badania. Pracodawca powinien się na to zgodzić. Jeżeli badania wykażą, że potrzebujemy nowych szkieł korekcyjnych, to odpowiednie zaświadczenie wystawi nam okulista.

kraw

Źródło: Gazeta Olsztyńska

zobacz informacje z ostatnich 24h

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB