Vistal - Start 26:21. Drużyna z Elbląga kończy sezon na czwartym miejscu (zdjęcia)

2016-05-15 17:30:43(ost. akt: 2016-05-16 07:21:41)

Piłkarki ręczne Startu Elbląg w niedzielę przegrały po raz trzeci z Vistalem Gdynia - tym razem 21:26 i to rywalki cieszą się z brązowego medalu mistrzostw Polski. Drużyna z Elbląga zakończyła sezon na czwartym miejscu. Także dzisiaj poznaliśmy mistrza Polski. MKS Lublin wygrał rywalizację o złoty medal MP z Pogonią Szczecin.
Vistal po sobotnim zwycięstwie prowadził ze Startem w rywalizacji o brązowy medal 2:1. W niedzielę, ponownie przed własną publicznością, mógł postawić kropkę nad i. I to zrobił. Ponownie to gdynianki lepiej rozpoczęły spotkanie, a w ich szeregach wyróżniała się Emilia Galińska. Dzięki jej trzem trafieniom z rzędu w 27. min zespół z Gdyni prowadził już 10:7. Także końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrały gospodynie, dzięki czemu do szatni schodziły mając cztery bramki przewagi.

Decydujący dla losów niedzielnego spotkania był początek drugiej połowy. Gospodynie w ciągu pierwszych czterech minuty zdobyły dwie bramki, a straciły jedną i było już 16:10 dla nich. Trudno było spodziewać się, że przy tak grających rywalkach drużyna z Elbląga jest w stanie odrobić aż tak duże straty.

Start jednak przyzwyczaił kibiców w tym sezonie do tego, że walczy do końca. Poderwał się do walki i po bramkach Aleksandry Dankowskiej i Aleksandry Jędrzejczyk zbliżył się do rywala na trzy bramki na 10 minut przed końcem spotkania (19:22). Kiedy jednak za chwilę na ławkę kar został odesłana Joanna Waga, gdynianki odzyskały kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku i nie oddały zwycięstwa, dającego im brązowy medal mistrzostw Polski.

Pozostałe wyniki
o 1. miejsce:
MKS Lublin — Pogoń Szczecin 30:23 (17:10), 27:25 (12:15), stan rywalizacji 3:1, złoty medal dla MKS Lublin
o 5. miejsce
Energa AZS Koszalin — AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:32 (17:13), w pierwszym meczu 33:26, piąte miejsce dla Energi
o 7. miejsce
Zagłębie Lubin — Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:20 (11:10), w pierwszym meczu 16:28, siódme miejsce dla Piotrcovii
o miejsca 9-12
Olimpia-Beskid Nowy Sącz — KPR Jelenia Góra 21:32 (12:12), Ruch Chorzów — UKS PCM Kościerzyna 21:28 (10:10)
O MIEJSCA 9-12
9. Olimpia-Beskid 25 739:764
10. Kościerzyna 12 669:811
11. KPR Jelenia G. 12 724:840
12. Ruch 12 659:782

Ostateczna kolejność MP w sezonie 2015/16: 1. MKS Lublin, 2. Pogoń Szczecin, 3. Vistal Gdynia, 4. Start Elbląg, 5. Energa AZS Koszalin, 6. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, 7. Piotrcovia Piotrków Trybunalski, 8. Zagłębie Lubin, 9. Olimpia-Beskid Nowy Sącz, 10. UKS PCM Kościerzyna, 11. KPR Jelenia Góra, 12. Ruch Chorzów