Olimpia wygrała w Lublinie 1:0. II liga blisko! [kto piłkarzem meczu? zagłosuj!]

2016-06-11 14:45:00(ost. akt: 2016-06-11 16:57:14)

Świetna akcja i podanie piętką Damiana Szuprytowskiego oraz zimna krew Pawła Piceluka, który w dobrej sytuacji w 85. min zdobył gola. Piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w sobotę Motor w Lublinie 1:0 (0:0) w pierwszym meczu barażowym o II ligę. Rewanż w najbliższą środę w Elblągu o godz. 17. Kto, Waszym zdaniem, zasłużył na miano piłkarza meczu? Głosujcie.
— wybierz piłkarza meczu w Lublinie!
— skomentuj mecz, zdobądź bilet na rewanż w Elblągu!
Motor Lublin — Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
0:1 — Piceluk (85)
Motor: Socha — Falisiewicz, Gieraga, Komor, Tadrowski (25 Dykyy), Król, Tymosiak, Piekarski (77 Drozd), Stachyra, Wolski (52 Michota), Piątek
Rezerwowi: Zagórski, Dykyy, Prusinowski, Drozd, Mroczek, Kamiński, Michota
Olimpia: Tułowiecki — Kowalczyk (77 Maciążek), Kubowicz (64 Iwanowski), Wenger, Bukacki, Bojas (72 Szuprytowski), M. Pietroń(73 Ressel), Sokołowski, Stępień, Kołosow, Piceluk
Rezerwowi: Daniel, Maciążek, Koza, Szuprytowski, Iwanowski, Ł. Pietroń, Ressel
sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Transmisja spotkania na TVP 3 - także w internecie tutaj

• Treść odświeża się automatycznie. Ostatnie odświeżenie: dzisiaj, 01:18

• 11 cze 2016 16:53
    Koniec meczu w Lublinie! Olimpia Elbląg wygrała pierwsze starcie z Motorem Lublin 1:0 po golu Pawła Piceluka w 85 minucie
  • 11 cze 2016 16:50
    90' Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 11 cze 2016 16:44
    Bohaterem akcji, po której padł gol, bez wątpienia Damian Szuprytowski, który pięta podawał do będącego w polu karnym Pawła Piceluka. Snajper elblążan takich okazji nie marnuje!
  • 11 cze 2016 16:42
    85' goooollllllllllllllllllllllllll dla Olimpii Elbląg, a jego autorem Paweł Piceluk
  • 11 cze 2016 16:40
    81' Alllleeee akcja Damiana Szuprytowskiego. Wpadł w pole karne mijając trzech zawodników gospodarzy, uderzył z pola karnego, ale bramkarz obronił.
  • 11 cze 2016 16:36
    Mieliśmy dwie zmiany w 77. min. W Olimpii pojawił się Rafał Maciążek za Pawła Kowalczyka, a w Motorze wszedł na boisko Filip Drozd, który zmienił Piotra Piekarskiego.
  • 11 cze 2016 16:33
    75' Paweł Piątek miał doskonałą sytuację do zdobycia bramki. Na szczęście dla Olimpii przestrzelił z pola karnego.
  • 11 cze 2016 16:31
    73' Zmiana w Olimpii. Michał Ressel za Michała Pietronia.
  • 11 cze 2016 16:29
    72' Druga zmiana w Olimpii Elbląg. Damian Szuprytowski za Jakuba Bojasa.
  • 11 cze 2016 16:26
    67' Aleksander Komor trafia głową w słupek elbląskiej bramki...
  • 11 cze 2016 16:22
    64' Zmiana w Olimpii Elbląg. Krzysztof Iwanowski za Dawida Kubowicza.
  • 11 cze 2016 16:21
    63' Ale akcja Olimpii Elbląg! Paweł Piceluk wyszedł sam na sam, ale dogonili go obrońcy, Anton Kołosow zagrał do wbiegającego w pole karne Radosława Stępnia, ten strzelił nad bramką gospodarzy.
  • 11 cze 2016 16:15
    58' Zmiana w Motorze. Marcin Michota za Kamila Wolskiego.
  • 11 cze 2016 16:12
    52' Anton Kołosow zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, strzał jednak niecelny. Wcześniej piłkarze Olimpii wykonywali dwa rzuty rożne pod rząd - jednak nie udało się im stworzyć groźniejszej sytuacji pod bramką gospodarzy.
  • 11 cze 2016 16:06
    48' Żółta kartka dla Dawida Kubowicza (Olimpia Elbląg), który tuż przed polem karnym faulował Kamila Stachyrę.
  • 11 cze 2016 16:03
    Rozpoczęła się druga połowa meczu w Lublinie
  • 11 cze 2016 15:58
    Prezes Olimpii Paweł Gumiński ogląda mecz na stadionie w Lublinie. Poprosiliśmy go o komentarz.
    - Jesteśmy świadkami meczu walki, trudno wskazać lepszego. Padły dla nas dwie bramki, ale obie nie zostały uznane. Liczę na to, że w drugiej połowie strzelimy gola i będziemy mieli zaliczkę przed rewanżem w Elblągu.
  • 11 cze 2016 15:52
    A jak Wam podobała się pierwsza połowa? Czekamy na Wasze komentarze - piszcie na gazeta@dziennikelblaski.pl lub komentujcie na naszym profilu na Facebooku.
  • 11 cze 2016 15:51
    W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanej walki. Piłkarzom Olimpii dwukrotnie udało się umieścić piłkę w bramce gospodarzy, ale dwukrotnie sędzia ich nie uznał (spalony). Olimpia pokazała kilka świetnych akcji. Podobała się nam dwójkowa akcja prawą stroną boiska w wykonaniu Pawła Piceluka i Antona Kołosowa. Ukraiński napastnik świetnie także podawał w polu karnym do Patryka Sokołowskiego - ten jednak źle uderzył piłkę.
  • 11 cze 2016 15:47
    Koniec pierwszej połowy meczu w Lublinie. Na razie bez bramek
  • 11 cze 2016 15:46
    45' Ivan Dykyy w polu karnym interweniował i dotknął nogi Jakuba Bojasa, ale sędzia każe wznowić grę bramkarzowi.
  • 11 cze 2016 15:43
    42' po raz drugi piłka w bramce Motoru, tym razem po strzale Pawła Piceluka, ale sędzia boczny znowu podniósł chorągiewkę do góry - spalony
  • 11 cze 2016 15:40
    39' Gospodarze szukają okazji do zdobycia bramki w strzałach sprzed pola karnego. Najpierw próbował Kamil Wolski, teraz Tymosiak. Strzały, na szczęście, niecelne.
  • 11 cze 2016 15:28
    28' Zmiana w Motorze. Ivan Dykyy za Juliana Tadrowskiego
  • 11 cze 2016 15:26
    25' ależ strzał Kamila Stachyry sprzed pola karnego - Kacper Tułowiecki wyciągnął się jak struna - nie ma gola.
  • 11 cze 2016 15:25
    24' Statystycznie nieźle to wygląda. Piłkarze Olimpii Elbląg realizują założenia taktyczne trenera Adama Borosa. Mają się dłużej utrzymywać przy piłce i to im się udaje. Teraz w akcji duet Paweł Piceluk i Anton Kołosow - ten drugi z 11 metrów jednak strzelił obok bramki.
  • 11 cze 2016 15:20
    20' piłka w bramce Motoru, ale spalony. Sędzia nie uznał tej bramki.
  • 11 cze 2016 15:16
    16' Gorąco także między piłkarzami. Teraz żółta kartka dla Aleksandra Komora (Motor) za uderzenie Kamila Wengera. Wcześniej obaj zawodnicy w polu karnym walczyli o piłkę.
  • 11 cze 2016 15:13
    13' min gorąco pod bramką Olimpii, ale Kacper Tułowiecki jest na miejscu i łapie tę piłkę po strzale z około 16 metrów.
  • 11 cze 2016 15:08
    Jeżeli chodzi o skład Olimpii, w jakim rozpoczęła mecz w Lublinie, to trzeba odnotować trzy zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu do ostatniego ligowego meczu z MKS Ełk wygranego 6:0. Szansę gry od pierwszej minuty dostali: Paweł Kowalczyk, Radosław Stępień i oczywiście Paweł Piceluk. Na ławce rezerwowych usiedli: Rafał Maciążek, Damian Szuprytowski i Łukasz Pietroń.
  • 11 cze 2016 15:00
    Rozpoczął się mecz w Lublinie
  • 11 cze 2016 14:56
    Jeszcze przed meczem krótka statystyka. Olimpia miała okazję ostatnio grać z Motorem w II lidze w latach 2010-14. W tym czasie sześciokrotnie mierzyła się z zespołem z Lublina: trzy razy wygrała, dwa razy zremisowała oraz raz przegrała. Takie padały wyniki.

sezon 2010/2011
    Motor — Olimpia 0:2 (bramki: Witalij Ledieniow, Krzysztof Bułka)
    Olimpia — Motor 0:0
    sezon 2012/2013
    Motor — Olimpia 0:0
    Olimpia — Motor 1:0 (Kirił Raduszko)
    sezon 2013/2014
    Motor — Olimpia 2:0 (Konrad Wrzesiński, Marcin Tataj)
    Olimpia — Motor 4:1 (Rafał
  • 11 cze 2016 14:54
    Na dzisiejszy mecz w Lublinie sprzedano 8 tysięcy biletów. Na trybunach Areny Lublin zasiądzie także 650 kibiców z Elbląga.
  • 11 cze 2016 14:47
    Witamy! Do rozpoczęcia sobotniego meczu w Lublinie pozostało około 15 minut. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo wybierania piłkarza meczu, a także przesyłania komentarzy na adres mailowo gazeta@dziennikelblaski.pl lub umieszczenia ich na naszym profilu na Facebooku (www.facebook.com/dziennikelblaski). Najciekawsze nagrodzimy biletami na rewanżowe spotkanie.