Orlicy Olimpii Elbląg z brązowym medalem

2016-06-20 09:44:24(ost. akt: 2016-06-20 12:50:11)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Młodzi piłkarze Olimpii Elbląg zdobyli w niedzielę w Olsztynie brązowy medal mistrzostw województwa orlików (rocz. 2005 i młodsi). Druga drużyna Olimpii zakończyła finałowy turniej na piątym miejscu.
W rozgrywkach z udziałem orlików (rocz. 2005 i młodsi) w tym sezonie wystartowało 137 zespołów z całego regionu. Do turnieju finałowego, który został rozegrany w niedzielę w Olsztynie, awansowało osiem najlepszych, w tym dwie drużyny Olimpii Elbląg, trenowane przez Bohdana Konarzewskiego i Piotra Zając.

Pierwszy zespół Olimpii zakończył finał mistrzostw województwa na trzecim miejscu. W meczu o brązowy medal młodzi zawodnicy z Elbląga pokonali Naki Olsztyn 2:0 po golach Bartosza Gumińskiego i Szymona Szopińskiego.

Drugi zespół Olimpii zakończył rozgrywki na piątym miejscu. W decydującym spotkaniu okazał się lepszy od Motoru Lubawa. Pojedynek w regulaminowym czasie zakończył się bezbramkowym remisem i do wyłonienia lepszego potrzebne były rzuty karne - te bezbłędnie wykonywali elblążanie (3:1).

Organizatorzy przyznali także indywidualne wyróżnienia. Szymon Grączewski (Olimpia) został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Za najlepszych zawodników elbląskich drużyn zostali uznani: Damian Kowalczyk (Olimpia I) i Paweł Pytelewski (Olimpia II).

Tytuł mistrza województwa zdobyli orlicy Stomilu Olsztyn. W finałowym meczu okazali się zdecydowanie lepsi od Huraganu Morąg, zwyciężając 5:1.

Wyniki elbląskich drużyn w finałowym turnieju:
Olimpia I: — Motor Lubawa 1:0, — Stomil Olsztyn 1:1, — Naki II Olsztyn 6:0, — Huragan Morąg 3:4, — Naki Olsztyn 2:0
Olimpia II: — MKS Jeziorany 1:1, — Naki Olsztyn 1:4, — Huragan Morąg 1:2, — Naki II Olsztyn 1:0, — Motor Lubawa 3:2 w karnych (0:0)

Ostateczna kolejność: 1. Stomil Olsztyn, 2. Huragan Morąg, 3. Olimpia I Elbląg, 4. Naki Olsztyn, 5. Olimpia II Elbląg, 6. Motor Lubawa, 7. Naki II Olsztyn, 8. MKS Jeziorany.

Obrazek w tresci

Olimpia Elbląg: Jakub Błaszczyk, Oliwier Danielak, Bartek Gumiński, Filip Kasprzykowski, Damian Kowalczyk, Bartek Leszczyński, Artur Łąpieś, Maciej Pawełoszek, Krzysztof Rokita, Patryk Rycke, Wojciech Stróżewski, Szymon Szopiński, Daniel Niewiński, Szymon Grączewski, Tomasz Łoś

Olimpia II Elbląg: Kacper Bąk, Oskar Bartosiński, Jakub Bewicz, Maciej Błaszczuk, Alan Dziurdzia, Jakub Kolpert, Jakub Lipiński, Kacper Łaszak, Karol Ornoch, Paweł Pytelewski, Oskar Terech, Denis Van Ieperen, Dominik Czacharowski.