Olimpia Elbląg gromi w sparingu Bałtyk Gdynia [zdjęcia]

2016-07-17 11:51:33(ost. akt: 2016-07-18 17:17:38)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W trzecim meczu kontrolnym tego lata piłkarze Olimpii Elbląg rozgromili Bałtyk Gdynia aż 6:1.
Adam Boros, trener Olimpii Elbląg, w sobotnim sparingu wystawił dwie różne jedenastki w obu częściach meczu. Bałtyk, który zakończył ostatni sezon w pomorsko-zachodniopomorskiej III lidze na trzecim miejscu, wystąpił w Elblągu wzmocniony Piotrem Ruszkulem (Tęcza Biskupiec).
Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze, bo już po kwadransie prowadzili 2:0. Najpierw Radosław Stępień wykorzystał bierność defensywy gości i skierował piłkę do pustej bramki, a kilka minut później Paweł Piceluk prostopadłym podaniem obsłużył Antona Kołosowa, a ten wpisał się na listę strzelców. Żółto-biało-niebiescy poszli za ciosem. W 33. min Kołosow odwzajemnił się Picelukowi, a ten po jego dośrodkowaniu głową skierował piłkę do siatki.

Po przerwie nadal więcej przy piłce utrzymywali się elblążanie. Zmiennicy, którzy nie chcieli być gorsi od poprzedników, też stwarzali groźne sytuacje po których w polu karnym gości często dochodziło do groźnych spięć. Olimpia zdobyła jeszcze trzy gole.

W sobotę w elbląskim zespole wystąpili testowani: Krzysztof Niburski (Concordia Elbląg), Adam Wolak (Arka Gdynia) oraz Arkadiusz Gajewski (Zawisza Bydgoszcz).
— Czy pozostaną w klubie na dłużej, to będzie wiadome w najbliższych dniach — powiedział nam trener Olimpii Adam Boros.
Jego drużyna w najbliższą środę miała rozegrać ostatni mecz kontrolny przed ligą z Rodłem Kwidzyn. Rywale zrezygnowali jednak z przyjazdu do Elbląga. Teraz elbląski klub szuka sparing partnera na sobotę.