środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Będzie drugi nowoczesny, kryty basen

2016-07-27 14:00:49 (ost. akt: 2016-07-27 14:47:20)
Basen przy ulicy Robotniczej

Basen przy ulicy Robotniczej

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Około pięć milionów złotych "włożonych" zostanie w krytą pływalnię przy ulicy Robotniczej. Remont zbudowanego 30-lat temu obiektu rozpocznie się być może jeszcze latem.

Zużyte niecki i przestały, generujący wysokie koszty utrzymania, system obiegu wody, to największe bolączki krytej pływalni przy ulicy Robotniczej. Zamknięto ją we wrześniu ubiegłego roku.

— Obiekt wybudowano 30 lat temu, technologii, które stosuje się obecnie przy projektowaniu krytych pływalni w ogóle nie można porównać z tymi, które były do dyspozycji w tamtym czasie — mówi Marek Kucharczyk z Miejskiego Ośrodka Rekreacji Sportu, który zarządza basenem. — Na pewno unowocześnić "serce" basenu, czyli stację uzdatniania i obiegu wody. Nowoczesne technologie pozwalają znacznie obniżyć koszty utrzymania obiektu.

Remont pływalni być może rozpocznie się jeszcze tego lata. Będzie kosztował 5,5 mln zł.

Miasto po raz drugi ogłosiło przetarg dla firm, które chciałyby się podjąć tego zadania. W pierwszym przetargu nie znaleziono przedsiębiorcy, który za kwotę oferowaną przez urząd kwotę chciałby wyremontować obiekt.

Elbląg na odnowę pływalni otrzymał ponad 2,7 mln z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Remont ma zakończyć się w lutym 2017 roku.Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. WME #2034923 | 87.205.*.* 27 lip 2016 23:12

    Tradycyjnie zero kasy z budżetu tego bagiennego województwa. Czy w końcu znajdą się politycy, żeby odłączyć nas od olsztyńskich bagien?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz