Gdański sprawdzian Startu Elbląg. Trzy zwycięstwa i porażka

2016-08-08 16:31:37(ost. akt: 2016-08-08 16:39:05)
Sylwia Lisewska rzuciła w gdańskim turnieju 17 bramek

Trzy zwycięstwa i jedna porażka — to bilans występów piłkarek ręcznych Kram Startu Elbląg w trzydniowym, międzynarodowym turnieju w Gdańsku. Drużyna Andrzeja Niewrzawy wywalczyła drugie miejsce. Najlepszy okazał się białoruski HC Gomel.
Dla piłkarek ręcznych Startu Elbląg był to pierwszy turniej podczas letnich przygotowań do nowego sezonu. W Gdańsku rozegrały cztery mecze i zakończyły zmagania na drugim miejscu z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki. Drużyna Andrzej Niewrzawy przegrała jedynie ze zwycięzcą turnieju białoruskim HC Gomel 19:24 (10:11). Wyrównana walka w tym spotkaniu trwała do 40 minuty. Od tej pory zespół z Białorusi, grający z wielką determinacją w obronie, zaczął skutecznie powstrzymywać ataki elblążanek i sam przechodząc do kontrataków, punktował jak wytrawny bokser. Na 10 minut przed końcem prowadził 18:13 i tę przewagę utrzymał do końcowej syreny.

Sporo emocji i zarazem nerwów dostarczył także pojedynek szczypiornistek Kram Startu z Energą AZS Koszalin. W pierwszej połowie z dobrej strony pokazała się bramkarka Sołomyja Szywerska, która obroniła m.in. dwa rzuty karne. Jej klubowe koleżanki, grając rozsądnie w obronie i w ataku, nie pozwalały na wiele akademiczkom i po 30 minutach prowadziły 15:10. Po przerwie rywalki „goniły” wynik i doprowadziły do remisu 18:18. Ostatnie słowo w tyn spotkaniu należało do elblążanek - zwycięskiego gola na kilkadziesiąt sekund przed końcem zdobyła Ewa Andrzejewska.

Bez żadnych problemów Start wygrał pojedynek z UKS PCM Kościerzyna 34:21 (19:9). Więcej sił kosztował je pojedynek z AZS Łączpolem Gdańsk. Gospodynie toczyły wyrównaną walkę, ale górę wzięły większa dojrzałość i rutyna zespołu z Elbląga, który wygrał 27:25 (12:15).
Gdański turniej zakończył się zwycięstwem HC Gomel.

— Nasza gra wygląda coraz lepiej — powiedziała kapitan Startu Joanna Waga. — Podczas turnieju mogły zagrać wszystkie zawodniczki, a co najważniejsze, to realizujemy różne warianty taktyczne, które w późniejszym czasie powinni przynieść pożądane efekty.

Pozostałe wyniki: UKS PCM Kościerzyna — HC Gomel 16:30, Łączpol Gdańsk — Energa AZS Koszalin 22:23, Łączpol — HC Gomel 20:27, Łączpol — UKS PCM 26:19, Energa — HC Gomel 27:27, Energa — UKS PCM 31:28.

Kram Start: Szywerska 1 bramka, Klarkowska — Grobelska 15, Waga 14, Jędrzejczyk 9, Kwiecińska 10, Andrzejewska 7, Dankowska 8, Gerej 6, Lisewska 17, Balsam 2, Muchocka 3, Świerżewska 10, Stokłosa 7, Hawryszko 1, Szopińska,