Kwidzyński sprawdzian formy Meblarzy

2016-08-14 15:14:02(ost. akt: 2016-08-14 15:23:44)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg wzięli udział w dwudniowym turnieju o puchar prezesa MMTS Kwidzyn. Drużyna Jacka Będzikowskiego rozegrała dwa mecze, w których przegrała z MMTS Kwidzyn 19:30 i Chrobrym Głogów 24:25.
Turniej w Kwidzynie miał pokazać, jak na tle czołowych zespołów superligi prezentuje się obecna forma „Meblarzy” oraz na co będzie stać elblążan w tych rozgrywkach. Zdaniem trenera elbląskich szczypiornistów Jacka Będzikowskiego, forma rośnie z dnia na dzień, ale są też błędy, które trzeba wyeliminować: znacznie poprawić grę w akcjach ofensywnych, w szczególności dokładność podań jak i skuteczność.

MMTS Kwidzyn — Meble Wójcik Elbląg 30:19 (13:10)
Początek spotkania należał do MMTS, który po kwadransie prowadził 9:4. Elblążanie „gonili” wynik i doprowadzili do remisu 10:10. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak gospodarze, którzy zdobyli trzy bramki z rzędu. W drugiej połowie kwidzynianie trafiali seryjnie i tę odsłonę meczu wygrali 17:9 i całe spotkanie 30:19.
W drugim spotkaniu pierwszego dnia KPR Legionowo pokonał Chrobrego Głogów 28:21 (12:9)

Meble Wójcik Elbląg — Chrobry Głogów 24:25 (13:12)
Po porażce z MMTS elblążanie zagrali w drugim dniu turnieju o trzecie miejsce. Z Chrobrym toczyli bardzo wyrównany pojedynek. W 12. min prowadzili 6:3, ale po kwadransie był już remis 6:6. Na pięć minut przed przerwą ponownie prowadzili, ale tym razem różnicą jednego gola 11:10 i jednobramkową przewagę utrzymali do końca pierwszej połowy.
Po przerwie trwała wymiana ciosów, gol za gol. W 50. min na tablicy wyników pokazał się rezultat 20:20. W ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachował Chrobry, wyszedł na prowadzenie 22:21 i nie oddał go już do końca.

W spotkaniu o pierwsze miejsce MMTS pokonał KPR Legionowo 30:29.

Meblarze grali w składzie: Dudek, Fiodor, Ram — Szopa (6 bramek w dwóch meczach), Janiszewski 5, Kupiec 5, Żółtak 5, Netz 2, Nowakowski 6, Tórz 3, Paweł Adamczak 4, Malczewski 1, Olszewski, Dorsz 2, Malandy 1, Piotr Adamczak 3