Ruszył turniej o puchar marszałka. Remis Startu na początek [zdjęcia]

2016-08-19 16:04:39(ost. akt: 2016-08-19 16:12:22)

W Elblągu rozpoczął się w piątek turniej piłkarek ręcznych o puchar marszałka woj. warmińsko-mazurskiego. Kram Start Elbląg w pierwszym swoim meczu zremisował z Energą AZS Koszalin 26:26 (10:12). Rywalizacja potrwa do niedzieli.
Turniej o puchar marszałka woj. warmińsko-mazurskiego to pierwsza okazja tego lata, żeby zobaczyć w akcji piłkarki ręczne Kram Start Elbląg na własnym boisku. O główne trofeum walczy sześć drużyn superligi.

Drużyna Andrzeja Niewrzawy w pierwszym swoim spotkaniu zremisowała z Energą AZS Koszalin 26:26 (10:12). Mecz lepiej rozpoczęły rywalki, które prowadziły już 4:1. Start długo „gonił” wynik i w 39. min po trafieniu Ewy Andrzejewskiej na tablicy wyników po raz pierwszy pojawił się remis 15:15. Ona i jej klubowe koleżanki najlepiej zaprezentowały się między 45 a 50 minutą, kiedy rzuciły cztery bramki (w tym trzy Andrzejewska), a straciły tylko jedną i prowadziły już 24:20. W ostatnich 10 minutach zabrakło jednak zimnej krwi i spotkanie zakończyło się remisem.

Szkoleniowiec elbląskich szczypiornistek Andrzej Niewrzawa po meczu mówił, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wypuszczenia z rąk czterobramkowego prowadzenia.
— W drugiej połowie zespół pokazał więcej ciekawych akcji, ale decyzje podejmowane przez zawodniczki pod koniec meczu były nieodpowiedzialne — ocenił.

Turniej w Elblągu zakończy się w niedzielę. Start rozegra w sumie pięć meczów. Wszystkie spotkanie rozgrywane są w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Wstęp jest bezpłatny.