Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Od środy skrzyżowanie Konopnickiej i Niepodległości otwarte

2016-08-23 14:10:41 (ost. akt: 2016-08-23 14:39:40)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Dobre wiadomości dla elbląskich kierowców. Od najbliższej środy, 24 sierpnia, otwarte będzie przebudowywane skrzyżowanie ulic Marii Konopnickiej i Niepodległości. Udrożnienie nowo powstałego ronda nie oznacza zakończenia robót budowlanych, jednak nie będą one miały wpływu na ruch drogowy.Do zakończenia przebudowy skrzyżowania zostaną do wykonania: roboty brukarskie w tym m.in. wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej, warstwy ścieralnej na jezdni, oznakowanie poziome i pionowe oraz zieleń.
Zgodnie z umową termin zakończenia prac to 21 listopada.
Koszt wykonania robót to 1 183 024,90 zł brutto, z czego 50% kosztów pochodzi z pozyskanego dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W związku z udostępnieniem dla ruchu skrzyżowania ulic Konopnickiej i Niepodległości również od środy autobusy linii nr 7, 16, 30 i 31 wracają na swoje stałe trasy. Jednocześnie w tym dniu przestaje funkcjonować tymczasowy przystanek zlokalizowany w dolnym odcinku ulicy Legionów.
Zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 7, 16, 30 i 31 zostały wprowadzone pod koniec czerwca ze względu na trwające prace, teraz autobusy tych linii wrócą na swoje stałe trasy.

Przypomnijmy: Przebudowa ul. Konopnickiej oraz budowa ronda na skrzyżowaniu z al. Niepodległości to jedna z najpoważniejszych inwestycji drogowych, która została zaplanowana w Elblągu na rok 2016. Skrzyżowanie należy do jednych z najniebezpieczniejszych w mieście. Często dochodzi tutaj do stłuczek, a także poważniejszych zdarzeń i wypadków. Receptą na poprawę bezpieczeństwa ma być właśnie dobiegająca końca budowa czterowylotowego ronda.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. K-KUBA #2054795 | 28 sie 2016 18:38

    No tak pięknego ronda jakie jest na ul. Konopnickiej tak zwane ósemkowe nikt w Polsce nie widział - jest przepiękne - jak bym zobaczył tego projektanta to bym go za Jaj... powiesił. Toć można było zrobić normalne rondo autobusy by normalnie jechały a tak muszą kombinować aby przejechać. Żeby w tym miejscu schodziło się kilka ulic tj. 5,6 to by zdało egzamin a w takim przypadku to jest największa głupota jaką wymyślono - aby ułatwić kierowcom to urzędasy utrudniają. Kij ma dwa końce - odbije im się nie długo.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz