Concordia przegrała z Lechią 0:3. Trzecia przegrana z rzędu

2016-09-03 18:05:11(ost. akt: 2016-09-04 12:21:39)
Concordia Elbląg

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Trzeciej z rzędu porażki doznali piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg. W sobotę drużyna Łukasza Nadolnego przegrała przed własną publicznością z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 (0:2).
Goście od początku postawili na grę ofensywną i ta taktyka przyniosła im gola już w 1. minucie. Po rzucie rożnym Bartosza Widejki najwyżej w polu bramkowym wyskoczył Paweł Magdoń i głową skierował piłkę do siatki.

Po zdobyciu gola piłkarze Lechii poszli za ciosem. W 23. min Michał Lewandowski w polu karnym sfaulował Muniza Jordela i arbiter podyktował „jedenastkę”. Pewnym egzekutorem okazał się Wiktor Żytek. Dziesięć minut później gospodarze byli blisko zdobycia kontaktowego gola, ale bardzo dobry strzał oddany z dystansu przez Michała Kiełtykę z najwyższym trudem odbił bramkarz gości Artur Melon.

Po przerwie nadal dominowali podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego. W 56. min w polu karnym Concordii najprzytomniej zachował się Żytek i w zamieszaniu podbramkowym zdobył kolejnego gola dla barw Lechii.

Goście mogli wygrać wyżej, ale dwukrotnie po uderzeniach Marcina Mireckiego elblążan od utraty gola ratował słupek i poprzeczka. Była to najwyższa porażka Concordii w tym sezonie.
— Goście przewyższali nas pod każdym względem i wygrali zasłużenie — ocenił po meczu trener elblążan Łukasz Nadolny. — To bardzo dobry zespół, jeden z kandydatów do mistrzowskiego tytułu — dodał.