Start pokonał Piotrcovię na rozpoczęcie nowego sezonu [zdjęcia]

2016-09-04 12:58:48(ost. akt: 2016-09-04 20:01:55)

Na rozpoczęcie sezonu piłkarki ręczne Startu Elbląg bez większych trudności ograły Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:20 (15:10). Przeczytaj naszą relację z meczu bramka po bramce!
Start, który chce bić się o czołowe miejsca w polskiej superlidze, rozpoczął nowy sezon udanie. W niedzielę pewnie i bez większych problemów pokonał Piotrcovię, mając przez cały czas mecz pod kontrolą. Szkoleniowiec elblążanek Andrzej Niewrzawa już na początek dał szansę pokazania się młodym zawodniczkom, takim jak: 17-letnia Aleksandra Stokłosa, 20-letnia Magdalena Balsam oraz 23-letnia Dominika Grobelska. A te odwdzięczyły się dobrą grą. W pierwszej połowie z dobrej strony pokazała się Stokłosa, w drugiej części meczu imponowała pewność siebie Balsam w kontrach. Trzeba także wspomnieć o świetnej postawie Sołomiji Szywerskiej, doświadczonej bramkarce, która zasygnalizowała, że nadal będzie należała do najmocniejszych punktów Startu.

Gospodynie prowadziły przez całe spotkanie, dzięki dobrej grze w obronie w pierwszym kwadransie straciły zaledwie cztery bramki i prowadziły 8:4. Ich przewaga była wyraźna, dzięki czemu trener Niewrzawa już w pierwszej połowie mógł dać szansę pokazania się kolejnym zawodniczkom. Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Start zdobył cztery bramki z rzędu, w tym trzy autorstwa Balsam, i było już 19:10 dla niego. Trudno było przypuszczać, że Piotrcovia jest w stanie jeszcze o coś powalczyć w Elblągu. W 51. min było już 27:17 dla gospodyń, ale takie przewagi nie udało się utrzymać do końcowej syreny.

— To była udana inauguracja nowego sezonu. Zagraliśmy tak, jak sobie to wymyśliliśmy. Chwała zespołowi za realizację przedmeczowych założeń taktycznych. Jestem bardzo zadowolony. Wprowadziliśmy kilka korekt w obronie. Po poprzednim sezonie sporo analizowaliśmy, dziewczyny to ze zrozumieniem przyjęły — podsumował szkoleniowiec Startu.

Po meczu najbardziej obleganą przez dziennikarzy zawodniczką była Stokłosa. Dostała szansę gry w wyjściowym składzie i rzuciła cztery bramki.
— Z Olą Dankowską (drugą kołową Startu - red) super się uzupełniamy i dla nas nie ma większego znaczenia, która gra w pierwszym składzie. Obie gramy na podobnym poziomie — powiedziała nam. — Po prostu wyszłam na boisko i zrobiłam swoje. Ponieśli mnie kibice, bo atmosfera w hali jest naprawdę super. Na pewno nie pokazałyśmy jeszcze wszystkiego, co potrafimy. Ja potrzebuję jeszcze czasu, żeby zgrać się z dziewczynami.

Start Elbląg 29:20 Piotrcovia Piotrków Tryb.

Sprawdź relację live »

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Zagłębie Lubin — Vistal Gdynia 24:29 (9:14), Pogoń Szczecin — KPR Gminy Kobierzyce 32:13 (21:7), Energa AZS Koszalin — KPR Jelenia Góra 34:30 (18:11), Łączpol AWFiS Gdańsk — UKS PCM Kościerzyna 27:24 (13:7), Olimpia-Beskid Nowy Sącz — MKS Selgros Lublin 23:28 (10:13).