Politechnika wygrała Turniej Czterech Trenerów

2016-09-11 19:42:19(ost. akt: 2016-09-11 19:59:09)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Siatkarze Politechniki Warszawskiej pokonali w meczu o pierwsze miejsce faworyzowany Lotos Trefl Gdańsk 3:1 i wygrał Turniej Czterech Trenerów w Elblągu. Trzecie miejsce zajął Indykpol AZS Olsztyn.
Turniej Czterech Trenerów został rozegrany w Elblągu po raz drugi. W sobotę, pierwszego dnia, rozegrano mecze półfinałowe, w niedzielę przyszedł czas na pojedynki o miejsca.

o 3. miejsce
AZS Indykpol — Espodon 3:2 (-21, -20, 24, 22, 15:8)

Indykpol zagrał bez Pawła Woickiego (sprawy osobiste) oraz Daniela Plińskiego (wyjechał na pożegnalny mecz Pawła Zagumnego do Katowic). Po pierwszych dwóch setach zanosiło się na porażkę drużyny z Olsztyna, które przegrywała 0:2. Kiedy widmo porażki zajrzało w oczy siatkarzom Indykpolu, to ci przebudzili i zaczęli grać zdecydowanie lepiej, wygrali trzy sety i mecz 3:2.
— Nasza forma pomału zwyżkuje i wszystko idzie w dobrym kierunku. Więcej musimy popracować nad taktyką, a także nad zgraniem. Mogę być zadowolony, że drużyna walczyła ambitnie, a prawdziwy charakter pokazała w meczu o trzecie miejsce, przegrywała 0:2, a wygrała 3:2 — podsumował drugi trener olsztynian Piotr Poskrobko.

o 1. miejsce
Lotos Trefl — Politechnika 1:3 (-20, 16, -27,-19)

Był to mecz godny finału. Dobrych akcji z obu stron nie brakowało, a publiczność co chwila zespoły nagradzała rzęsistymi brawami. Tym razem skuteczność i dokładność była po stronie zespołu z Warszawy i on sięgnął po puchar prezydenta Elbląga.

Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym broniącym zawodnikiem turnieju został Michał Żurek (Indykpol), zagrywającym Michał Ruciak (Espodon), atakującym Damian Schulz (Lotos Trefl), przyjmującym Maciej Ptaszyński (Lotos Trefl), rozgrywającym Jan Firlej (Politechnika) a MVP turnieju Paweł Halaba (Politechnika).