Zwycięstwa Olimpii II Elbląg i Polonii Pasłęk w wojewódzkim PP [zdjęcia]

2016-09-14 19:01:00(ost. akt: 2016-09-14 19:40:45)
Olimpia II i Polonia awansowały do 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W środę rozegrano mecze 1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Bezproblemowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Olimpii II Elbląg, którzy pokonali Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie 5:0. Do kolejnej rundy awansowała Polonia Pasłęk po zwycięstwie nad Zatoką Braniewo 4:2 oraz Olimpia III Elbląg.

Piłkarze Olimpii II przeważali przez cały czas, z kolei Pomowiec należy pochwalić za ambicję i wolę walki. Szansę gry w elbląskim zespole dostali rezerwowi zawodnicy elbląskiej drużyny. Cztery bramki strzelił Jakub Bojas, który wykorzystał wszystkie nadarzające się okazje do zmiany wyniku. Całe spotkanie rozegrał pozyskany Filip Burkhardt, dla którego był to debiut w żółto-biało-niebieskich barwach. Na tle rywali pokazał się z niezłej strony i był też bliski wpisania się na listę strzelców. W 16. min piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.
Pomowiec był blisko zdobycia honorowego gola. Po strzale Szymona Wagi piłka odbiła się od poprzeczki.

Do kolejnej rundy awansowała również Olimpia III Elbląg, która miała w środę zmierzyć się z Syreną Młynary. Goście nie dojechali na mecz do Elbląga.

IV-ligowiec z Braniewa przyjechał do Pasłęka w mocno okrojonym składzie, co wykorzystali gospodarze. Już po pierwszych 45 minutach prowadzili 1:0. W drugiej połowie jeszcze powiększyli swoją przewagę.