Concordia Elbląg gromi Dąb Kadyny w wojewódzkim PP

2016-09-21 18:47:02(ost. akt: 2016-09-21 18:58:34)

Dla III-ligowca z Elbląga to była formalność. W 1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski Concordia rozgromiła Dąb Kadyny 7:1, a wygrać mogła jeszcze wyżej. W kolejnej rundzie drużyna Łukasza Nadolnego zmierzy się z Olimpią III Elbląg.
Dąb Kadyny — Concordia Elbląg 1:7 (0:3)
0:1 — Burzyński (10), 0:2 — Kuczkowski (18), 0:3 — Strach (31), 1:3 — Wolak (60, karny), 1:4 — Essomba (65), 1:5 — Juchniewicz (72), 1:6 — Powszuk (80), 1:7 — Essomba (90)
Concordia: Stupak — P. Pelc, Powszuk, Edil da Silva (46 Essomba), Komuniewski, Burzyński (55 Juchniewicz), Pietrewicz, Bujanowski (60 Głowacki), Szmydt, Strach (46 M. Pelc), Kuczkowski

Do 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski awansowały w sumie cztery drużyny z naszego regionu. Już wcześniej uczyniły to: Olimpia II Elbląg, Olimpia III Elbląg i Polonia Pasłęk. W środę dołączyli do nich piłkarze Concordii Elbląg, których rywalem był występujący w A klasie Dąb Kadyny.

III-ligowiec rozstrzygnął losy tego spotkania już praktycznie w pierwszej połowie, po której schodził do szatni prowadząc 3:0. Trudno było sądzić, że gospodarze są w stanie odrobić te straty w drugiej części meczu. Udało im się strzelić honorowego gola z rzutu karnego. Na boisku dominowali elblążanie, którzy ostatecznie wygrali 7:1. Warto odnotować, że dwie bramki dla Concordii strzelił Jean Claude Essomba, który na boisku pojawił się po przerwie.

W 1/16 finału wojewódzkiego PP Concordię czeka mecz z Olimpią III. Z kolei Olimpia II zmierzy się z pasłęcką Polonią.