Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Ulicy Dąbka remontu ciąg dalszy. Zmiany w ruchu i kursach autobusów

2016-09-21 21:05:05 (ost. akt: 2016-09-21 21:03:10)
Remont ul. Płk. Dąbka

Remont ul. Płk. Dąbka

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Na zbliżający się weekend (23-25 września) zaplanowane jest zamknięcie ul. Płk. Dąbka (po stronie ul. Matejki), na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Niepodległości.To trzeci etap remontu nawierzchni tej ulicy.

Departament Zarząd Dróg UM w Elblągu pinformował, że w ramach zadania „Odnowa nawierzchni dróg” na najbliższy weekend (23-25.09) zaplanowane jest zamknięcie ul. Płk. Dąbka, jezdnia zachodnia (po stronie ul. Matejki), na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Niepodległości. Na tym odcinku wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Ruch pojazdów w obu kierunkach na ul. Płk. Dąbka, od ul. Pionierskiej do ul. Odrodzenia skierowany będzie na jezdnię wschodnią. Wprowadzona zostanie zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu na czas robót, zgodnie z załączonym schematem. Na czas wyłączenia z ruchu jezdni ul. Płk. Dąbka sygnalizacje na skrzyżowaniach z ul. Pionierską, al. Piłsudskiego, ul. Węgrowską i ul. Ogólną będą funkcjonowały z trybie żółtym pulsującym.


http://m.wm.pl/2016/09/orig/objazdy-dabka-ii-wrzesien-2016-336107.jpg

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z remontem ul. Pułkownika Dąbka
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że w związku z zaplanowaną odnową nawierzchni zachodniej jezdni ul. Dąbka i zmianą organizacji ruchu, od 23 września (piątek) od godz. 18:00 do 26 września (poniedziałek) do godz. 4:00 w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany.

Autobusy linii nr 8, 9, 11, 16, 18 i 31
w kierunku skrzyżowania 12 Lutego - Nowowiejska, na odcinku od skrzyżowania Odrodzenia - Dąbka do skrzyżowania Dąbka-Pionierska nie będą zatrzymywały się na wyłączonych z ruchu przystankach.
Tymczasowe przystanki na tym kierunku zostaną ustawione przy al. Odrodzenia, przed skrzyżowaniem z ul. Dąbka oraz przy ul. Dąbka, za skrzyżowaniem z ul. Pionierską.
Autobusy linii nr 7, 12 w obu kierunkach, na odcinku od skrzyżowania Robotnicza - Pionierska do skrzyżowania Dąbka - Piłsudskiego będą kursowały objazdem przez ul. Pionierską i Dąbka. Autobusy tych linii (w kierunku dworca i ul. Warszawskiej) będą zatrzymywały się na przystanku dla linii nr 30, usytuowanym przy al. Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ul. Wiślicką.

Autobusy linii nr 14 w obu kierunkach, na odcinku od skrzyżowania Brzeska – Robotnicza do skrzyżowania Dąbka – Piłsudskiego, będą kursowały objazdem przez ul. Robotniczą, Pionierską i Dąbka.

Równolegle w ciągu najbliższych 7 dni realizowane będą także roboty na innych odcinkach objętych przedmiotowym zadaniem, które mogą powodować miejscowe utrudnienia w ruchu (bez całościowych zamknięć jezdni dla ruchu):

1. ul. Płk. Dąbka, jezdnia zachodnia jw. (po stronie ul. Matejki) na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Niepodległości - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników)
2. ul. Płk. Dąbka, jezdnia wschodnia (po stronie Gildii Kupców Żuławskich) na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Niepodległości – prace porządkowe po wykonaniu robot bitumicznych
3. ul. Płk. Dąbka, jezdnia zachodnia na odc. od al. Piłsudskiego do ul. Brzozowej – prace porządkowe, oznakowanie poziome,
4. ul. Korczaka - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników)
5. ul. Obrońców Pokoju (od ul. Robotniczej do ul. Płk. Dąbka) - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników)
6. ul. Robotnicza - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników)
7. ul. Trybunalska - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe)
8. ul. Zielona - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe)
9. ul. Królewiecka – jezdnia na odcinku od ul. Fromborskiej do ul. Okrężnej (roboty rozbiórkowe i przygotowawcze ) – zakładane rozpoczęcie prac od środy 28.09.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB