Meblarze przegrali z Gwardią w Opolu

2016-09-24 20:07:15(ost. akt: 2016-09-25 15:27:49)

W 4. kolejce spotkań piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w sobotę z Gwardią w Opolu 21:24 (11:12).

Gwardia Opole - Meble Wójcik Elbląg 24:21 (12:11)
MEBLE WÓJCIK: Dudek, Fiodor, Ram — Malczewski 3, Dorsz 1, Paweł Adamczak 2, Janiszewski 1, Nowakowski 2, Olszewski, Kupiec 2, Żółtak 5, Moryń 3, Tórz 1, Szopa 1. Kary: 0 min
Najwięcej dla Gwardii: Lemaniak i Jankowski po 5, Siwak 4, Mokrzki 3. Kary: 16 min

Gwardziści po raz pierwszy w tym sezonie zagrali przed własną publicznością (do tej pory mecze u siebie rozgrywali w Komprachcicach). Lepiej w ten mecz „weszli” szczypiorniści z Elbląga, którzy w 6. min i po golach: Mikołaja Kupca, Daniela Żółtaka, Jakuba Malczewskiego oraz Bartosza Janiszewskiego prowadzili 4:1. Opolanie jednak nie dawali za wygraną, sami przeszli do bardziej zdecydowanych ataków i zaledwie pięć minut później było 5:4 dla nich. Za chwilę do remisu doprowadził Jakub Moryń. Gwardia wykorzystała kolejny przestój w grze elblążan i w ciągu pięciu minut rzuciła cztery bramki, nie tracąc żadnego. Do końca pierwszej połowy kibice byli świadkami wyrównanej walki, w której nieznacznie lepsi byli gwardziści, schodząc do szatni na przerwę z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wziął wychowanek Truso Elbląg, grający obecnie w Gwardii, Mateusz Jankowski. To w dużej mierze dzięki jego grze i trafieniom (rzucił trzy bramki) przewaga zespołu z Opola urosła do pięciu bramek - 18:13 w 40. min. Tę 5-bramkową przewagę gospodarze utrzymywali do 48 min (21:16). W ostatnich 10 minutach „Meblarze ”poderwali się jeszcze raz do walki. Gonili wynik i po trafieniach: Szopy, Morynia, Malczewskiego oraz Mikołaja Kupca przegrywali już tylko 20:21. Mogli prowadzić, ale nie wykorzystali w tym czasie dwóch rzutów karnych. Gwardia w ostatnich minutach zachowała więcej zimnej krwi.

— Zaczęliśmy spotkanie w dobrym stylu. Przestrzelone cztery rzuty karne, nie wykorzystanie kilku sytuacji 100-procentowych musiało się zemścić. Był to mecz walki , który pokazał, że brakuje nam doświadczenia. Zabrakło też chłodnej głowy — podsumował szkoleniowiec elblążan Jacek Będzikowski.
Kolejny mecz już w środę Meblarze ponownie rozegrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Pozostałe wyniki: MMTS Kwidzyn — KPR RC Legionowo 23:20, Vive Tauron Kielce — Stal Mielec 35:23, Orlen Wisła Płock — Górnik Zabrze 33:21, Chrobry Głogów — Azoty Puławy 25:26, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski — Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:28, Zagłębie Lubin — Wybrzeże Gdańsk kończy się o godz. 20.