Kram Start przegrał z Zagłębiem na Dolnym Śląsku

2016-09-25 17:34:08(ost. akt: 2016-09-26 11:29:54)

W drugiej połowie nawet trzykrotnie prowadziły trzema bramkami, ale w ostatnich 10 minutach rywalki zadały decydujący cios i wygrały. Piłkarki ręczne Kram Start Elbląg przegrały w niedzielę z Zagłębiem w Lubinie 28:31 (16:16).
Zagłębie Lubin - Kram Start Elbląg 31:28 (16:16)
Start: Szywerska, Powaga – Balsam 6, Dankowska 2, Hawryszko, Grobelska 2, Waga 2, Muchocka , Jędrzejczyk 3, Kwiecińska, Gerej 1, Lisewska 8, Stokłosa 1, Świerżewska , Andrzejewska 3, Szopińska.
Najwięcej dla Zagłębia: Semeniuk 7, Marić, Jochymek, Malta, Milojević po 4

Kibice w Lubinie obejrzeli bardzo zacięty i emocjonujące spotkanie, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich 10 minutach. Tylko w pierwszej połowie na tablicy wyników aż jedenastokrotnie wyników pojawiał się remis - po raz pierwszy 1:1 w 3. min, a po raz ostatni tuż przed przerwą, kiedy trafiła Sylwia Lisewska dla Kram Startu i było 16:16.

W drugiej połowie przez pierwsze 20 minut nieznacznie lepiej radziły sobie szczypiornistki z Elbląga, które już nawet trzykrotnie prowadziły trzema bramkami, po raz pierwszy w 38. min (21:18) oraz po raz ostatni w 42. min (20:23). Gospodynie nie rezygnowały jednak z walki i w 50. min był już remis 25:25. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 10 minutach, w których więcej zimnej krwi zachowały lubinianki.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: KPR Jelenia Góra — Oimpia-Beskid Nowy Sącz 25:25 (14:13), KPR Gminy Kobierzyce — Łączpol AWFiS Gdańsk 23:25 (12:12), Pogoń Szczecin — Energa AZS Koszalin 31:23 (16:13), Vistal Gdynia — UKS PCM Kościerzyna 34:18 (16:10), Piotrcovia Piotrków Trybunalski — MKS Selgros Lublin 19:28 (12:15).